DZP.26.10.2026 Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 3 części

Zarząd Lokali Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00047752
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00047752/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-19 13:42
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8cb139d0-a339-43e2-81e0-d70045c7c077
Identyfikator
7252122232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeTynkowanieRoboty rozbiórkowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00047752 z dnia 2026-01-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
DZP.26.10.2026 Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 3 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich

1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administrowanie nieruchomościami komunalnymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DZP.26.10.2026 Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 3 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8cb139d0-a339-43e2-81e0-d70045c7c077

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00047752

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Realizacja robót budowlanych wynikających z decyzji PINB - 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00038571

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1596045,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usunięcie stwierdzonego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi oraz bepieczeństwa mienia jakie stwarza stan techniczny budynku mieszkalnego wielorodzinnego – prawej oficyny (oznaczonego nr 261), zlokalizowanego przy ul. Lipowej 78 (dz. nr 89/1, obręb P-20) poprzez wykonanie robót zabezpieczających w zakresie określonym szczegółowo w dokumentacji technicznej oraz zgodnie z decyzją PINB nr 891/2025 z dnia 28.11.2025 r. stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45410000-4 - Tynkowanie

4.5.5.) Wartość części: 1172591,88 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: ul. Lipowa 78 (tylna oficyna)
Przedmiotem zamówienia jest usunięcie stwierdzonego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi oraz bepieczeństwa mienia jakie stwarza stan techniczny budynku mieszkalnego wielorodzinnego – tylnej oficyny (oznaczonego nr 262), zlokalizowanego przy ul. Lipowej 78 (dz. nr 89/1, obręb P-20) poprzez wykonanie robót zabezpieczających w zakresie określonym szczegółowo w dokumentacji technicznej oraz zgodnie z decyzją PINB nr 896/2025 z dnia 01.12.2025 r. stanowiących załącznik nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45410000-4 - Tynkowanie

4.5.5.) Wartość części: 327699,64 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3: ul. Wapienna 56
Przedmiotem zamówienia jest usunięcie stwierdzonego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa mienia jakie stwarza stan techniczny nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Wapiennej 56 (dz. nr 62, obręb P-7) poprzez usunięcie grożących bezpośrednim zawaleniem elementów konstrukcyjnych: dachu, ścian nośnych wewnętrznych i zewnętrznych, stropów międzykondygnacyjnych, klatki schodowej, do poziomu stropu nad parterem wraz ze stropem parteru oraz zamurowania otworów okiennych i drzwiowych w pozostałych ścianach zewnętrznych w poziomie parteru w zakresie określonym szczegółowo w opisie przedmiotu zamówienia oraz zgodnie z decyzją PINB nr 477/2024 z dnia 02.07.2024 r. stanowiących załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.5.) Wartość części: 95754,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 256 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że jego dalsze prowadzenie jest nieuzasadnione. Podział zamówienia na dwie części dotyczące robót budowlanych przy ul. Lipowej 78 grozi nadmiernymi trudnościami technicznymi i wymaga potrzeby skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części robót w tym samym terminie. Realizacja robót na obu obiektach przy różnych wykonawcach byłaby niemożliwa ze względu na ścisłą zabudowę. Prace związane z realizacją robót w ramach przedmiotowego postępowania w cz. 1 i 2 są ściśle ze sobą powiązane oraz często zależne od siebie, a kolejność ich wykonania wymusza technologia robót i wskazane jest, aby wykonywał je jeden Wykonawca. Wobec powyższego uzasadnione jest unieważnienie przedmiotowego postępowania na podstawie art. 256 ustawy pzp.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 256 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że jego dalsze prowadzenie jest nieuzasadnione. Podział zamówienia na dwie części dotyczące robót budowlanych przy ul. Lipowej 78 grozi nadmiernymi trudnościami technicznymi i wymaga potrzeby skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części robót w tym samym terminie. Realizacja robót na obu obiektach przy różnych wykonawcach byłaby niemożliwa ze względu na ścisłą zabudowę. Prace związane z realizacją robót w ramach przedmiotowego postępowania w cz. 1 i 2 są ściśle ze sobą powiązane oraz często zależne od siebie, a kolejność ich wykonania wymusza technologia robót i wskazane jest, aby wykonywał je jeden Wykonawca. Wobec powyższego uzasadnione jest unieważnienie przedmiotowego postępowania na podstawie art. 256 ustawy pzp.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 256 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że jego dalsze prowadzenie jest nieuzasadnione. Podział zamówienia na dwie części dotyczące robót budowlanych przy ul. Lipowej 78 grozi nadmiernymi trudnościami technicznymi i wymaga potrzeby skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części robót w tym samym terminie. Realizacja robót na obu obiektach przy różnych wykonawcach byłaby niemożliwa ze względu na ścisłą zabudowę. Prace związane z realizacją robót w ramach przedmiotowego postępowania w cz. 1 i 2 są ściśle ze sobą powiązane oraz często zależne od siebie, a kolejność ich wykonania wymusza technologia robót i wskazane jest, aby wykonywał je jeden Wykonawca. Wobec powyższego uzasadnione jest unieważnienie przedmiotowego postępowania na podstawie art. 256 ustawy pzp.

2026-01-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane