Świadczenie usług sprzątania w budynkach Urzędu Miasta Ustka i Straży Miejskiej w Ustce w 2026 roku

MIASTO USTKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00049340
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00049340/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-20 08:21
Lokalizacja
Ustka, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-237384dc-378b-43b1-aad1-b1d0e65f697c
Identyfikator
8390023621
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania

Wykonawcy

1 przyznane

JAKUB KAMIŃSKISłupsk, PL · lot 0
173 999,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00049340 z dnia 2026-01-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług sprzątania w budynkach Urzędu Miasta Ustka i Straży Miejskiej w Ustce w 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO USTKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979789

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Ustka

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-270

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: (59) 8154300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.ustka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-237384dc-378b-43b1-aad1-b1d0e65f697c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług sprzątania w budynkach Urzędu Miasta Ustka i Straży Miejskiej w Ustce w 2026 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-237384dc-378b-43b1-aad1-b1d0e65f697c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00049340

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021083/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Usługi sprzątania budynków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00593161

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2025.MTR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 337563,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania w budynkach Urzędu Miasta Ustka i Straży Miejskiej w Ustce w 2026 roku.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące obiekty (budynki), o łącznej powierzchni użytkowej 2 023,93 m², w tym:
2.1. Budynek 1 – tj. budynek Urzędu Miasta Ustka: 2 kondygnacje z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony, wysokość 18,2 m, powierzchnia użytkowa 1 943,42 m2, obiekt monitorowany;
2.2. Budynek 2 – budynek Straży Miejskiej: budynek parterowy, powierzchnia użytkowa 80,51 m2, wysokość obiektu w kalenicy 6,3 m, w okapie 3,3 m, budynek parterowy, niepodpiwniczony, obiekt monitorowany.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ.
4. Zamawiający wymaga od Wykonawcy i podwykonawców zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących usługę sprzątania. Wykonywanie wskazanych usług mieści się w zakresie art. 22 § 1 Kodeksu Pracy, który brzmi: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”.
5. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w załączniku nr 4 do SWZ tj. Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 173999,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 227156,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 173999,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LIBERTY Jakub Kamiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 220293374

7.3.3) Ulica: Paderweskiego

7.3.4) Miejscowość: Słupsk

7.3.5) Kod pocztowy: 76-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 173999,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi