Dostawa wraz z montażem i uruchomieniem dwóch dźwigów osobowych w istniejących szybach windowych zlokalizowanych przy kładce nad ul. Hangarową w rejonie przystanków tramwajowych Hangarowa nż.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00049842
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00049842/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-01-20 09:25
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8cfd5c51-2ed1-4a4a-9016-e4e5d54b2cb1
- Identyfikator
- 8522596059
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Windy
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00049842 z dnia 2026-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z montażem i uruchomieniem dwóch dźwigów osobowych w istniejących szybach windowych zlokalizowanych przy kładce nad ul. Hangarową w rejonie przystanków tramwajowych Hangarowa nż.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321165698
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klonowica 5
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-241
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zditm@zditm.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zditm.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8cfd5c51-2ed1-4a4a-9016-e4e5d54b2cb11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wraz z montażem i uruchomieniem dwóch dźwigów osobowych w istniejących szybach windowych zlokalizowanych przy kładce nad ul. Hangarową w rejonie przystanków tramwajowych Hangarowa nż.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8cfd5c51-2ed1-4a4a-9016-e4e5d54b2cb1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00049842
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00658778/40/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.7 Dostawa wraz z montażem i uruchomieniem dwóch dźwigów osobowych w istniejących szybach windowych zlokalizowanych przy kładce nad ul. Hangarową w rejonie przystanków tramwajowych Hangarowa nż.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00487822
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/70/TP/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i uruchomieniem dwóch dźwigów osobowych w istniejących szybach windowych zlokalizowanych przy kładce nad ul. Hangarową w rejonie przystanków tramwajowych Hangarowa nż.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42416100-6 - Windy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 12.11.2025 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej. Ww. informację udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8cfd5c51-2ed1-4a4a-9016-e4e5d54b2cb1) oraz poinformował równocześnie Wykonawców, którzy złożyli oferty. Za najkorzystniejszą została uznana, ofertę nr 1 złożoną przez wykonawcę: DROGI I BRUKI Wojciech Danielczyk, Bedoń Przykościelny, ul. Brzezińska 20, 95-020 Andrespol. W dniu 28.11.2025 r. do ww. Wykonawcy została wysłana (pocztą tradycyjną) umowa dotycząca przedmiotu zamówienia oraz umowa w sprawie zasad realizacji zabezpieczenia. Pomimo prawidłowego doręczenia przesyłki wykonawca jej nie odebrał. List został zwrócony do Zamawiającego w dniu 29.12.2025 r. Zamawiający uznaje powyższe za uchylanie się od zawarcia umowy w rozumieniu art. 255 pkt 7) ustawy Pzp.Zamawiający nie skorzystał z możliwości wyboru kolejnej oferty na podstawie art. 263 ustawy Pzp, ponieważ upłynął określony w dokumentach zamówienia termin realizacji zamówienia (do dnia 21.12.2025 r.), co uniemożliwia zawarcie umowy zgodnie z warunkami określonymi w SWZ. Zawarcie umowy z kolejnym Wykonawcą wymagałoby istotnej zmiany warunków zamówienia, w szczególności terminu realizacji, co naruszałoby zasadę przejrzystości oraz równego traktowania Wykonawców.
Wobec powyższego Zamawiający uznał, że zachodzą przesłanki do unieważnienia postepowania na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp.
| 2026-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |