Świadczenie usługi oświetlenia ulic i dróg oraz innych otwartych terenów publicznych za pomocą infrastruktury oświetleniowej stanowiącej własność spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.

Gmina Rychwał

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00050569
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00050569/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-20 10:52
Lokalizacja
Rychwał, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-101feeee-efd8-44bb-8952-d347f54e57fc
Identyfikator
6652921930
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Eksploatacja instalacji elektrycznychUsługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznegoEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

EOŚ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalisz, PL · lot 0
848 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00050569 z dnia 2026-01-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi oświetlenia ulic i dróg oraz innych otwartych terenów publicznych za pomocą infrastruktury oświetleniowej stanowiącej własność spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rychwał

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019190

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 16

1.5.2.) Miejscowość: Rychwał

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-570

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 632481001

1.5.8.) Numer faksu: 632481022

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rychwal.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rychwal.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi oświetlenia ulic i dróg oraz innych otwartych terenów publicznych za pomocą infrastruktury oświetleniowej stanowiącej własność spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-101feeee-efd8-44bb-8952-d347f54e57fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00050569

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00075148/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Świadczenie usługi oświetlenia ulic i dróg oraz innych otwartych terenów publicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00592082

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

1. Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki: art. 305 pkt 1 w zw. art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp.
Świadczenie usługi oświetlania ulic, placów i dróg publicznych w obrębie administracyjnym Gminy Rychwał z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze może prowadzić wyłącznie jeden Wykonawca, którym jest Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o. o. w Kaliszu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.271.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 797203,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usługi oświetlenia ulic i dróg oraz innych otwartych terenów publicznych za pomocą infrastruktury oświetleniowej stanowiącej własność spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. na terenie gminy Rychwał. Wykonanie czynności eksploatacyjno-konserwacyjnych w celu utrzymania infrastruktury oświetleniowej. Zagwarantowanie dopływu energii elektrycznej do urządzeń świadczących oświetlenie ulic i dróg. Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania infrastruktury oświetleniowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65320000-2 - Eksploatacja instalacji elektrycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 250680024

7.3.3) Ulica: ul. Wrocławska 71A

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 848000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi