„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”

GMINA KROBIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00051425
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00051425/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-20 12:29
Lokalizacja
Krobia, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a85d56f3-50f8-4d7e-b22d-564e6c6bac67
Identyfikator
6961749038
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
186 001,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00051425 z dnia 2026-01-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KROBIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050623

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK 1

1.5.2.) Miejscowość: Krobia

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-840

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 65 571 11 11

1.5.8.) Numer faksu: 65 571 11 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@krobia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krobia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/krobia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a85d56f3-50f8-4d7e-b22d-564e6c6bac67

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00051425

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021352/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Modernizacja i konserwacja oświetlenia ulicznego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzas. prawne:
Art. 214 ust.1 pkt 1 lit. a, b ustawy Pzp.
Uzas. faktyczne:
Świadcz. usługi serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drog. na terenie G. Krobia będącego własnością ENEA Oświet. Sp. z
o.o Spółka jest jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej.
Wobec powyższego pełna odpowiedział. za prawidłowe prowadzenie czynności eksploatacyjnych spada na przedsiębior.,
które jest właścicielem urządzeń.
W związku z powyższym, zastos. zam. z wol.ręki na konserwację urządzeń oświetlenia jest uzasadnione. Nie istnieje
możliwość zaw. umowy z jakimkolwiek innym podmiotem. Skorzystanie z innego trybu pozwoliłoby na wyłonienie wykon., ale
wykon. nie mógłby zapewnić osiągnięcia celu w postaci zapewnienia bezawaryjnego funkcjonowania sieci oświetlenia ulic.
Wykazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanki określonej w art. 214 ust.1 pkt. 1 lit. a i b Pzp dla
udziel. zamówienia pub. w celu zapewnienia realizacji zadania własnego gminy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WO.271.50.2025.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 170221,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( tekst jednolity Dz.U.
z 2024 r. poz. 266 ze zm. ),
b) instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o.,
c) instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o.o. oraz z zaleceniami i wytycznymi
Zamawiającego.
2. Eksploatacja urządzeń w sposób zapewniający:
a) bezpieczeństwo obsługi i otoczenia,
b) optymalną żywotność urządzeń,
c) utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego,
d) zachowanie wymagań ochrony środowiska,
e) bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń,
f) racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186001,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 186001,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186001,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA OŚWIETLENIE SP. Z O.O. ODDZIAŁ POZNAŃ REJON OŚWIETLENIOWY KOŚCIAN UL. PÓŁNOCNA 3 64-000 KOŚCIAN

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912

7.3.3) Ulica: PÓŁNOCNA

7.3.4) Miejscowość: KOŚCIAN

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186001,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-01-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi