Dostawa sprzętu komputerowego wraz z dodatkowym wyposażeniem

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00053639
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00053639/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-21 08:42
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3b178a36-90a4-4cc8-aa83-e589523b8ac8
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweKomputery osobisteKomputery przenośneCyfrowe urządzenia powielająceKomputer biurkowyMonitory ekranoweDrukarki i ploterySerweryUrządzenia siecioweRutery siecioweModemy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00053639 z dnia 2026-01-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego wraz z dodatkowym wyposażeniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z dodatkowym wyposażeniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b178a36-90a4-4cc8-aa83-e589523b8ac8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00053639

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053790/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa sprzętu komputerowego, drukarek, monitorów interaktywnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Postępowanie prowadzone w ramach projektu „Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie branża samochodowa – przemysł motoryzacyjny w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim” finansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Recovery and Resilience Facility - RRF) w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00666177

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.59.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego wraz z dodatkowym wyposażeniem:

1) komputer PC (laptop) – sztuk 32,
2) serwer – sztuk 2,
3) monitor – sztuk 32,
4) zestaw komputerów stacjonarnych – sztuk 32,
5) drukarka sieciowa – sztuk 4,
6) skaner – sztuk 4,
Umowa o objęcie wsparciem przedsięwzięcia w ramach konkursu: „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących
koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)” nabór2023
Strona 2 z 22
7) urządzenie komputerowe dla osób niewidomych – sztuk 2,
8) koncentrator – sztuk 4,
9) switch sieciowy – sztuk 4,
10)router – sztuk 8,
11) modem – sztuk 8,
12) monitor interaktywny z oprogramowaniem – sztuk 3,
13) komputer all in one 27” – sztuk 1.

Miejsce dostawy: ul. Warszawska 48, 66-400 Gorzów Wlkp.

Informacje dotyczące opisu przedmiotu zmówienia oraz warunków jego realizacji zawarte są w Części II Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Części III Projekcie Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213000-5 - Komputery osobiste

30213100-6 - Komputery przenośne

30121430-6 - Cyfrowe urządzenia powielające

30213300-8 - Komputer biurkowy

30231300-0 - Monitory ekranowe

30232100-5 - Drukarki i plotery

48820000-2 - Serwery

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32413100-2 - Rutery sieciowe

32552410-4 - Modemy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania stwierdzono, że Wykonawcy zastosowali różne stawki podatku VAT w złożonych ofertach, co skutkuje ich nieporównywalnością.
Zamawiający wystąpił do Wykonawców na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp. do wyjaśnienia treści oferty w zakresie zastosowanych stawek podatku VAT. Uzyskane wyjaśnienia nie pozwalają na jednoznaczne ustalenie prawidłowej i jednolitej stawki podatku VAT dla przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia zawarty w Dokumentacji przetargowej w pozycji 7 oraz 8 został sformułowany w sposób, który umożliwia zaoferowanie różnych rozwiązań technologicznych, co w konsekwencji prowadzi do zastosowania odmiennych stawek podatku VAT przez różnych Wykonawców.
W pozycji 7 określenie „urządzenie komputerowe” jest na tyle szerokie, że umożliwia zaoferowanie zarówno tabletu, jak i komputera All in One z ekranem dotykowym.
W zależności od wyboru konkretnego sprzętu, obowiązująca stawka VAT może się różnić. Podobna sytuacja ma miejsce w pozycji 8, gdzie pod pojęciem „koncentrator” mieścić się mogą zarówno stricte koncentratory, jak i tzw. huby USB, które mogą podlegać odmiennym stawkom VAT.
Z uwagi na powyższe, porównanie ofert złożonych przez Wykonawców nie jest możliwe w sposób obiektywny i rzetelny, gdyż różnice w zastosowanych stawkach podatkowych mają wpływ na wartość ofert. Brak jednoznacznych kryteriów pozwalających na porównanie ofert prowadzi do naruszenia zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, co stanowi istotną wadę postępowania.
Niejednoznaczny opis przedmiotu zamówienia, który nie pozwala na złożenie porównywalnych ofert, stanowi podstawę do unieważnienia postępowania. Na tym etapie postępowania (po złożeniu ofert) wadliwości tej nie można usunąć. Potwierdzenie powyższego znaleźć można w orzeczeniach Krajowej Izby Odwoławczej (KIO 2176/19, KIO 1869/17).
Zgodnie z art. 99 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający ma obowiązek opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.
Wobec niemożności dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej oraz braku możliwości usunięcia ww. wady w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
2026-01-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy