Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków objętych projektem ZIT, w podziale na 2 części

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00054307
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00054307/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-21 10:14
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0879ef90-ae1c-4069-87a6-a403894b27ed
Identyfikator
6751000311
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlaneIzolacja cieplna

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00054307 z dnia 2026-01-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków objętych projektem ZIT, w podziale na 2 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350768365

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bolesława Czerwieńskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-319

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 126166222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zbk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbk-krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zbkkrakow.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków objętych projektem ZIT, w podziale na 2 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0879ef90-ae1c-4069-87a6-a403894b27ed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00054307

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019325/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.30 Termomodernizacja wybranych budynków komunalnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest realizowany w ramach Projektu FEM na lata 2021-2027 Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą: „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Krakowie”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00586637

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 158/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 23086525,24 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 429593,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – ul. Skrzatów 5,

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków przy ul. Skrzatów 5 (część 1) w Krakowie, na działce nr 173/17 obr. 17 jedn. ewid. Śródmieście, objętych projektem ZIT pod nazwą: „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Krakowie”.
W ramach zamówienia należy wykonać kompletne wielobranżowe dokumentacje projektowe niezbędne do uzyskania wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń itp. oraz wykonać całość robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót obejmuje:
- wykonanie docieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją poprzez wdmuch granulatu wełny mineralnej na strop gęstożebrowy,
- wymianę zewnętrznej stolarki okiennej na PCV wraz z nawiewnikami powietrza,
- wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej na drzwi drewniane,
- wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy każdym z 8 wejść w budynku nr 5 (część 1),
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania zamówienia określają:
– Załącznik Nr 9 do SWZ – Program funkcjonalno-użytkowy dla budynku przy ul. Skrzatów 5,
- Załącznik Nr 11 do SWZ - AUDYT dla budynku przy ul. Skrzatów 5,
- Załącznik Nr 13 do SWZ – Wycena ofertowa dla budynku przy ul. Skrzatów 5,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.5.) Wartość części: 250410,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – ul. Skrzatów 6.

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków przy ul. Skrzatów 6 (część 2) w Krakowie, na działce nr 173/17 obr. 17 jedn. ewid. Śródmieście, objętych projektem ZIT pod nazwą: „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Krakowie”.
W ramach zamówienia należy wykonać kompletne wielobranżowe dokumentacje projektowe niezbędne do uzyskania wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń itp. oraz wykonać całość robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót obejmuje:
- wykonanie docieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją poprzez wdmuch granulatu wełny mineralnej na strop gęstożebrowy,
- wymianę zewnętrznej stolarki okiennej na PCV wraz z nawiewnikami powietrza,
- wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej na drzwi drewniane,
- wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy każdym z 5 wejść w budynku nr 6 (część 2),
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania zamówienia określają:
– Załącznik Nr 10 do SWZ - Program funkcjonalno-użytkowy dla budynku przy ul. Skrzatów 6,
- Załącznik Nr 12 do SWZ - AUDYT dla budynku przy ul. Skrzatów 6,
- Załącznik Nr 14 do SWZ – Wycena ofertowa dla budynku przy ul. Skrzatów 6.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45321000-3 - Izolacja cieplna

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 179183,14 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty (tj. 373 421,16 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 272 693,70 zł

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 373421,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 373421,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty (tj. 255 769,44 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 195 767,79 zł

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 255769,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 255769,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2026-01-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane