Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne)

Miasto Rybnik - Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00056232
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00056232/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-21 13:58
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa1fc1b9-4f5a-4fa2-83a6-4b8a55239fa4
Identyfikator
6422476946
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

Wykonawcy

1 przyznane

ŚLĄSKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻAKatowice, PL · lot 0
997 740 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00056232 z dnia 2026-01-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze
(pielęgnacyjne)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rybnik - Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003445760

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żużlowa 25

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32-43-99-325

1.5.8.) Numer faksu: 32-42-601-21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@opsrybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.opsrybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aa1fc1b9-4f5a-4fa2-83a6-4b8a55239fa4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze
(pielęgnacyjne)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa1fc1b9-4f5a-4fa2-83a6-4b8a55239fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00056232

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000202/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00577852

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.2715.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1569971,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 999990,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) - obejmujące:
1) usługi opiekuńcze- orientacyjna liczba godzin – 16 422,
2) specjalistyczne usługi opiekuńcze – pielęgnacyjne, jako wspieranie procesu leczenia (nie dotyczy osób z zaburzeniami
psychicznymi) - orientacyjna liczba godzin 4 500,
Do czasu świadczenia usługi opiekuńczej wlicza się wyłącznie czas poświęcony podopiecznemu (bez dojazdu). Przez
godzinę świadczenia usługi opiekuńczej Zamawiający rozumie godzinę zegarową. Pod pojęciem osoby korzystającej z usług
rozumie się podopiecznych – dorosłych i dzieci. Podana wyżej liczba godzin jest liczbą orientacyjną, jeżeli w trakcie
wykonywania usług wzrośnie liczba godzin w poszczególnych usługach, wówczas Wykonawca może zwiększyć liczbę
realizatorów zadań, ale zobowiązany jest odpowiednio wcześniej dostarczyć do Zamawiającego oświadczenie
potwierdzające spełnianie wyżej opisanych warunków przez konkretną osobę realizującą usługi. Przyjmując do wiadomości,
że umowa będzie realizowana wg potrzeb, Wykonawca wyraża zgodę na zmianę ilości osób korzystających z usług, jak
również na zmianę ilości godzin w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający liczby te będzie korygował zgodnie z
potrzebami, przy czym łączna liczba godzin w danym zadaniu nie będzie mniejsza niż 70 % sumy godzin podanych
powyżej. Zmiana polegająca na zmniejszeniu (z zachowaniem ww. minimum) lub zwiększeniu nie będzie skutkować
żadnymi konsekwencjami dla Zamawiającego z tytułu zmiany liczby godzin przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 997740,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1458756,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 997740,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Śląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6341048778

7.3.3) Ulica: PCK

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-057

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 997740,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wartość zamówienia w Sekcji IV (Przedmiot zamówienia) pkt 4.3 i 4.3.1 oraz wartość umowy podana w sekcji VIII (Umowa) nie obejmuje wartości zamówień podobnych (przewidzianych w SWZ na poziomie 20 % zamówienia podstawowego) ani opcji (do 60 % zamówienia podstawowego)
2026-01-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi