Świadczenie całorocznych i kompleksowych usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2026 r.

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00058038
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00058038/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-22 09:38
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74624c19-9313-49cc-9626-38f290bfa4c8
Identyfikator
6761013717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi bufetowe

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN KUKLATRZCIANA, PL · lot 0
319 680 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00058038 z dnia 2026-01-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie całorocznych i kompleksowych usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-004

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@um.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74624c19-9313-49cc-9626-38f290bfa4c8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie całorocznych i kompleksowych usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74624c19-9313-49cc-9626-38f290bfa4c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00058038

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609702

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Miejska Kraków na mocy umów nr W/I/1361/BR/13/2025 z dnia 9 kwietnia 2025 r. i nr W/I/1382/KP/22/2025 z dnia 9 kwietnia 2025 r. powierzyła Wykonawcy p. Marcinowi Kukla prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą KUKLARESTO Marcin Kukla z siedzibą w Krakowie (30-729) ul. Na Zakolu Wisły 12b lok. lu2, świadczenie usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2025 roku, w tym m.in.: przedstawicieli rządów, głów państw, dyplomatów, członków kierownictwa instytucji, organizacji międzynarodowych i krajowych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym bez negocjacji.
C.d. uzasadnienia znajduje się w sekcji IX ogłoszenia.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: OR-10.271.16.2025

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-10.271.103.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 259902,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowych usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2026 roku, w tym m.in.: przedstawicieli rządów, głów państw, dyplomatów, członków kierownictwa instytucji, organizacji międzynarodowych i krajowych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych. Usługi będą świadczone w ramach wydarzeń organizowanych przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55510000-8 - Usługi bufetowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KUKLARESTO Marcin Kukla

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120386140

7.3.3) Ulica: ul. Na Zakolu Wisły 12b lokal lu2

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-729

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319680,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-17

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Pełna nazwa postępowania brzmi: "Świadczenie całorocznych i kompleksowych usług cateringowych dla delegacji oficjalnych podejmowanych przez władze miasta Krakowa w 2026 r. - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego OR-10.271.16.2025".
2. Uzupełnienie do sekcji 3.1.1.) ogłoszenia:
Zamawiający na etapie procedury przewidział możliwość skorzystania z udzielania zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. Wartość obecnie realizowanego zamówienia uzupełniającego nie przekracza 120% wartości zamówienia podstawowego i polega na powtórzeniu tego samego rodzaju
zamówień.
Powyższe uzasadnienie wyczerpuje przesłanki do stosowania trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Pełne brzmienie pkt 8.3.) ogłoszenia brzmi: Usługi cateringowe świadczone będą od dnia zawarcia umowy do dnia 17 grudnia 2026 r. lub do wcześniejszego wyczerpania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu umowy,
określonych w § 3 ust. 1 umowy.
4. Nr umowy: W/I/34/KP/1/2026.
2026-01-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi