Świadczenie usług gastronomicznych dla kuracjuszy „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. w Świnoujściu ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia w 2026 r.

Uzdrowisko Świnoujście S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00060188
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00060188/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-22 14:07
Lokalizacja
Świnoujście, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b48fdba-2749-437b-ad43-d6bfe4596bff
Identyfikator
8550004125
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Restauracyjne usługi kelnerskieUsługi podawania posiłkówUsługi przygotowywania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

EUROPAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
646 380 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00060188 z dnia 2026-01-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług gastronomicznych dla kuracjuszy „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. w Świnoujściu ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uzdrowisko Świnoujście S.A.

1.3.) Oddział zamawiającego: Uzdrowisko Świnoujście S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288260

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowowiejskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Świnoujście

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-600

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@uzdrowisko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b48fdba-2749-437b-ad43-d6bfe4596bff

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług gastronomicznych dla kuracjuszy „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. w Świnoujściu ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b48fdba-2749-437b-ad43-d6bfe4596bff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00060188

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00138659/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Świadczenie usług gastronomicznych i hotelowych dla kuracjuszy ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00596583

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Usługi, które mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie zastosowania powyższego trybu.
Rok 2026 jest trzecim rokiem obowiązywania dziesięcioletniej umowy nr 170002312250002/16-24-08-02312-02 zawartej na podstawie przeprowadzonego postępowania konkursowego w dniu 01.12.2023 r. z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w rodzaju: lecznictwo uzdrowiskowe. Przedmiotem ww. umowy jest udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dorosłych w określonych miejscach udzielania świadczeń. Jednym z miejsc jest budynek „SOBÓTKA”. W okresie obowiązywania ww. umowy coroczna renegocjacja umowy dotyczy ilości i ceny. Brak możliwości wprowadzenia do umowy nowego miejsca udzielania świadczeń. Ponadto, obiekty w których mogą być zakwaterowani kuracjusze ze skierowaniem z NFZ muszą spełniać dodatkowe wymagania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/UŚ/WR/UG/12/2025/S

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi gastronomiczne dla kuracjuszy Zamawiającego posiadających skierowanie na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych (dalej zwanych „pacjentami”), potwierdzone przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, w planowanych ilościach wskazanych w załączniku Nr 1 do umowy, w turnusach 22 dniowych (21 dób hotelowych).

4.5.3.) Główny kod CPV: 55310000-6 - Restauracyjne usługi kelnerskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55320000-9 - Usługi podawania posiłków

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Europan Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7292736408

7.3.3) Ulica: Łukowa 12g

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-410

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 646380 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-01-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi