Dostawa autobusu miejskiego

Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00062519
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00062519/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-23 10:59
Lokalizacja
Pleszew, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df4533c2-338c-4a74-8fcb-d650649ccbdb
Identyfikator
6170013743
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Autobusy transportu publicznegoAutobusy niskopodłogowe

Wykonawcy

1 przyznane

LANGOWSKI INVESTMENTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczawnica, PL · lot 0
563 340 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00062519 z dnia 2026-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa autobusu miejskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250423184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Polna 71

1.5.2.) Miejscowość: Pleszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pkpleszew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pkpleszew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df4533c2-338c-4a74-8fcb-d650649ccbdb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa autobusu miejskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df4533c2-338c-4a74-8fcb-d650649ccbdb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00062519

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00626156

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 17/ZP/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego autobusu miejskiego. Przedmiotowy autobus musi być fabrycznie nowy i wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku, wolny od wad fizycznych oraz prawnych. Za fabrycznie nowy uznaje się autobus nieużywany, o przebiegu nie większym niż 500 km, nie używany do jazd testowych, prezentacyjnych lub badań. Zamawiający wymaga, aby oferowany autobus nie był prototypem. Zaoferowany pojazd: - musi być przystosowany do warunków środowiska, w jakich będzie eksploatowany, wytrzymywał oddziaływanie warunków klimatycznych, zanieczyszczeń powietrza i zapylenia, musi być odporny na działanie środków używanych do zimowego utrzymania dróg, a także na działanie środków czyszcząco-myjących, musi posiadać powłokę lakierniczą umożliwiającą codzienne mechaniczne mycie. Autobus dostarczony Zamawiającemu stanowiący przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Pojazd ma spełniać normę EURO 6 w zakresie emisji spalin, jak również spełniającego wymagania techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym i rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.
Uwaga! Ilekroć w SWZ wskazano markę lub pochodzenie produktu lub urządzenia, należy przyjąć, że za każdą nazwą jest umieszczone słowo „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w w/w dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania prototypów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 563340,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 775000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 563340,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Langowski Investments Sp. z o.o. Rafał Langowski Andrzej Langowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352911514

7.3.3) Ulica: Głowna 102

7.3.4) Miejscowość: Szczawnica

7.3.5) Kod pocztowy: 34-460

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 563340,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 29 dni

2026-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy