"Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej - sala gimnastyczna w Wąsoszu"

Gmina Wąsosz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00063457
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00063457/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-23 12:37
Lokalizacja
Wąsosz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7837ab89-b32a-479f-bc85-7d61b237309b
Identyfikator
6931940501
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty izolacyjnePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne elektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ PIASECKILipno, PL · lot 0
1 948 069,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00063457 z dnia 2026-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej - sala gimnastyczna w Wąsoszu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wąsosz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050617

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 17

1.5.2.) Miejscowość: Wąsosz

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-210

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 65 54 38 50

1.5.8.) Numer faksu: 65 54 3708

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@wasosz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wasosz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platforazakupowa.pl pod adresem platformazakupowa.pl/pn/wasosz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej - sala gimnastyczna w Wąsoszu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7837ab89-b32a-479f-bc85-7d61b237309b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00063457

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00048817/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 "Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej - sala gimnastyczna w Wąsoszu"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Finansowane zadania w ramach Priorytetu nr 6 "Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska" Działania nr 6.1. "Rozwój lokalny - strategie ZIT" Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00512056

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej – sala gimnastyczna w Wąsoszu”. Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji bryły budynku, wymianie/remoncie części pokrycia dachowego, wymianie zewnętrznej stolarki otworowej, instalacji paneli fotowoltaicznych, wymianie instalacji grzewczej, montażu instalacji wentylacji mechanicznej z centralą rooftop, grzewczo chłodzącą, wymianie instalacji elektrycznej oraz opraw oświetleniowych na nowe typu LED. Zasadniczą ideą inwestycji jest redukcja zapotrzebowania energetycznego budynku poprzez docieplenie oraz wymianę starego kotła gazowego na pompę ciepła wspomaganą przez nowy kocioł gazowy, kondensacyjny jako szczytowe źródło ciepła. Jako źródło OZE zaplanowano montaż pompy ciepła powietrze-woda ustawionej na dachu przybudówki. Dla skompensowania zapotrzebowania na energię elektryczną pompy ciepła oraz centrali wentylacyjnej, zaprojektowano montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w SWZ i załącznikach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1365981,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3088000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1583796,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane MAX-BUD Grzegorz Piasecki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6970000481

7.3.3) Ulica: ul. Spółdzielcza 4

7.3.4) Miejscowość: Lipno

7.3.5) Kod pocztowy: 64-111

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1948069,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-30
2026-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane