Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rudnik – uzupełnienie I etapu (zamówienie in-house)
Gmina Wólka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00066763
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00066763/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-01-26 11:30
- Lokalizacja
- Jakubowice Murowane, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a951749b-4405-49f1-8e12-09f7110e0a7e
- Identyfikator
- 7132872953
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00066763 z dnia 2026-01-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rudnik – uzupełnienie I etapu (zamówienie in-house)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wólka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jakubowice Murowane 8
1.5.2.) Miejscowość: Jakubowice Murowane
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-258
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 4781750
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wolka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wolka.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a951749b-4405-49f1-8e12-09f7110e0a7e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rudnik – uzupełnienie I etapu (zamówienie in-house)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a951749b-4405-49f1-8e12-09f7110e0a7e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00066763
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019535/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rudnik – uzupełnienie I etapu (zamówienie in-house)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00407407
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający posiada spółkę komunalną PGK Wólka sp. z o.o., która wyposażona jest w niezbędny sprzęt do budowy i utrzymania sieci kanalizacyjnej. Zamawiający od wielu lat samodzielnie, a później za pośrednictwem własnej spółki komunalnej zajmuje się utrzymaniem sieci kanalizacyjnej. Spółka komunalna usługowo zajmuje się również budową niedużych odcinków sieci kanalizacyjnej. Budowy odbywają się głównie na zlecenie zamawiającego w ramach komitetów budowy kanalizacji. Spółka komunalna posiada niezbędny sprzęt, pracowników i doświadczenie do wykonywania takich inwestycji. Niniejsza inwestycja podzielona jest na mniejsze odcinki dzięki czemu może być realizowana etapami, co odpowiada potencjałowi spółki komunalnej.
Możliwość zlecenia zamówienia własnej jednostce w trybie z wolnej ręki została przewidziana w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy prawo zamówień publicznych. Zamawiający i PGK Wólka sp. z o.o. spełniają wymogi określone w art. 214 ust. 1 pkt 11.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.18.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 345287,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie odcinków sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej nie objętych pierwszym etapem robót. Przedmiot zamówienia stanowią 3 boczne odcinki sieci z odgałęzieniami z pozwolenia na budowę oraz jeden odcinek sieci objęty zgłoszeniem budowy. Łączna długość sieci średnicy 160mm wynosi około 682m. Liczba studni kanalizacyjnych do wykonania 37 szt.. Proponowany termin wykonania zamówienia - 6 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 8 Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Problemem nie do rozwiązania okazał się termin wykonania robót oraz termin zawarcia umowy. Wykonawca ze względu na inne zobowiązania dla Gminy Wólka konieczne do wykonania w roku 2025 nie był w stanie zagwarantować rozpoczęcia realizacji umowy w roku 2025r. Negocjacje zawieszono do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Ostatecznie negocjacji nie ukończono i nie doszło do podpisania protokołu z negocjacji ze względu na brak porozumienia. W związku z brakiem porozumienia co do terminu wykonania zamówienia niemożliwe jest zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego. W międzyczasie rozpoczęła się zima i zakończył się sezon budowlany 2025 więc negocjowanie umowy, która miała być wykonywana w roku 2025 straciło sens.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie unieważniono dnia 26-01-2026.| 2026-01-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |