„Organizacja kulturalnego projektu edukacyjnego pn. Kuźnia Animacji”

ESTRADA POZNAŃSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00067347
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00067347/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-26 12:43
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-775a3884-5425-4280-934f-6407438d1494
Identyfikator
7770002010
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkolenioweUsługi szkolenioweUsługi w zakresie organizacji imprez kulturalnychUsługi w zakresie organizacji imprez

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00067347 z dnia 2026-01-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Organizacja kulturalnego projektu edukacyjnego pn. Kuźnia Animacji”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: ESTRADA POZNAŃSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: EP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000279730

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Masztalarska, 8

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-767

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.estrada@jerzmanowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.estrada.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/estrada.poznan

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Organizacja kulturalnego projektu edukacyjnego pn. Kuźnia Animacji”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-775a3884-5425-4280-934f-6407438d1494

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00067347

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Rozwój działalności kulturalnej Estrady Poznańskiej – przebudowa budynków wraz z zakupem wyposażenia”, dofinansowany w ramach działania FENX.07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej, Priorytet FENX.07 Kultura Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027;

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00562186

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EP.ZP/271-13/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja kulturalnego projektu edukacyjnego pn. „Kuźnia Animacji”, który skupia się na ekologicznych aspektach produkcji filmu animowanego oraz promuje powtórne wykorzystanie materiałów i recykling.
3. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisach Przedmiotu Zamówienia (dalej jako: „OPZ”), które to stanowią integralną część Specyfikacji – Załącznik nr 10 do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Polskimi Normami, z aktualnie obowiązującymi w danym zakresie przepisami prawa.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wzór umowy dzieli zamówienie na części I–IV wyłącznie jako etapy realizacji i rozliczeń — nie stanowią one części zamówienia w rozumieniu art. 281 ust. 2 pkt 4 Pzp.
6. Zamawiający wskazuje powody niedokonania podziału zamówienia na części:
Zamawiający nie ma możliwości podzielenia zamówienia na część, ponieważ jego przedmiot – kompleksowa organizacja kulturalnego projektu edukacyjnego pn. Kuźnia Animacji – stanowi funkcjonalnie i merytorycznie jednolitą całość, która musi być realizowana w sposób spójny i skoordynowany. Projekt obejmuje szereg powiązanych ze sobą działań edukacyjno-kulturalnych, których realizacja wymaga zachowania ciągłości organizacyjnej, koncepcyjnej oraz wykonawczej. Podział zamówienia na części skutkowałby realnym zagrożeniem dla prawidłowej realizacji projektu, w szczególności ze względu na trudności w koordynacji działań kilku wykonawców, rozproszenie odpowiedzialności oraz ryzyko wystąpienia niespójności programowych i organizacyjnych. Zamówienie ma charakter jednorodny i dotyczy organizacji jednego, spójnego przedsięwzięcia, którego logiczne i funkcjonalne elementy są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Ewentualny podział zamówienia nie prowadziłby do zwiększenia konkurencyjności ani nie poszerzyłby kręgu potencjalnych wykonawców, natomiast mógłby doprowadzić do zakłócenia płynności realizacji projektu i braku jednoznacznej odpowiedzialności za efekt końcowy. Brak podziału na części wynika z uzasadnionych i obiektywnych potrzeb Zamawiającego związanych z koniecznością zapewnienia spójnej i skutecznej realizacji projektu.
7. Zamawiający nie stawia warunków dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych

79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ze względu na to, że cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez wykonawcę
A-Z Production Anna Zalejska, ul. Kościuszki 10/4 wynosząca 1.141.440,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą 937.988,00 zł brutto i Zamawiający nie ma możliwości finansowych zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.
2026-01-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi