Modernizacja oraz utworzenie kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Gminie Chojna w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026.

Gmina Chojna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00071131
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00071131/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-27 12:22
Lokalizacja
Chojna, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75ea6707-b39e-4cd6-a274-55cb6ea795bd
Identyfikator
8581726144
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty odwadniająceRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00071131 z dnia 2026-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oraz utworzenie kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Gminie Chojna w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chojna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684574

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 4

1.5.2.) Miejscowość: Chojna

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-500

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@chojna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.chojna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-75ea6707-b39e-4cd6-a274-55cb6ea795bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oraz utworzenie kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Gminie Chojna w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75ea6707-b39e-4cd6-a274-55cb6ea795bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00071131

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00023641/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja oraz utworzenie kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Gminie Chojna w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00474670

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DIR.271.11.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1: Modernizacja kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Chojnie w ramach Programu OLiOC

Roboty budowlane związane z ww. przedsięwzięciem obejmują budynek strażnicy OSP w Chojnie zlokalizowanej na działce nr 287/1 w obrębie ewidencyjnym Chojna 3

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

4.5.5.) Wartość części: 420115,82 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część 2: Utworzenie kryzysowej infrastruktury magazynowo - logistycznej w Brwicach w ramach Programu OLiOC

Roboty budowlane związane z ww. przedsięwzięciem obejmują budynek po byłej szkole podstawowej w miejscowości Brwice zlokalizowanego na działce nr 127/5 obręb Brwice.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

4.5.5.) Wartość części: 524207,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, określając w Specyfikacji Warunków Zamówienia termin realizacji zamówienia do dnia 15 grudnia 2025 r. Zamówienie było finansowane w całości ze środków pochodzących z dotacji zewnętrznej, której termin wydatkowania upływał w dniu 31 grudnia 2025 r.

Po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty jeden z wykonawców wniósł odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, co spowodowało powstanie ustawowego zakazu zawarcia umowy. Zamawiający wystąpił z wnioskiem o uchylenie zakazu zawarcia umowy, jednak Krajowa Izba Odwoławcza odmówiła jego uchylenia. Wyrokiem z dnia 22 grudnia 2025 r. KIO oddaliła odwołanie.

W okresie trwania postępowania odwoławczego oraz obowiązywania zakazu zawarcia umowy upłynął termin wydatkowania środków z dotacji, a instytucja dotująca odmówiła jego przedłużenia. W konsekwencji Zamawiający utracił środki przeznaczone na realizację zamówienia.

W wyniku opisanych okoliczności postępowanie utraciło zdolność doprowadzenia do zawarcia ważnej, wykonalnej i możliwej do sfinansowania umowy. Zawarcie umowy w aktualnym stanie faktycznym skutkowałoby zaciągnięciem zobowiązania bez zabezpieczenia finansowego oraz naruszeniem zasad gospodarowania środkami publicznymi.
Choć projekt umowy przewidywał możliwość zmiany terminów realizacji zamówienia, ewentualna zmiana terminów nie mogłaby doprowadzić do legalnego wykonania i rozliczenia zamówienia z uwagi na definitywną utratę finansowania.

Zamawiający nie posiada instrumentów prawnych umożliwiających usunięcie powstałej wady postępowania. Nie istnieje możliwość przywrócenia finansowania ani legalnego zawarcia i wykonania umowy zgodnie z jej celem.

Wobec trwałej i nieusuwalnej wady postępowania Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, określając w Specyfikacji Warunków Zamówienia termin realizacji zamówienia do dnia 15 grudnia 2025 r. Zamówienie było finansowane w całości ze środków pochodzących z dotacji zewnętrznej, której termin wydatkowania upływał w dniu 31 grudnia 2025 r.

Po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty jeden z wykonawców wniósł odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, co spowodowało powstanie ustawowego zakazu zawarcia umowy. Zamawiający wystąpił z wnioskiem o uchylenie zakazu zawarcia umowy, jednak Krajowa Izba Odwoławcza odmówiła jego uchylenia. Wyrokiem z dnia 22 grudnia 2025 r. KIO oddaliła odwołanie.

W okresie trwania postępowania odwoławczego oraz obowiązywania zakazu zawarcia umowy upłynął termin wydatkowania środków z dotacji, a instytucja dotująca odmówiła jego przedłużenia. W konsekwencji Zamawiający utracił środki przeznaczone na realizację zamówienia.

W wyniku opisanych okoliczności postępowanie utraciło zdolność doprowadzenia do zawarcia ważnej, wykonalnej i możliwej do sfinansowania umowy. Zawarcie umowy w aktualnym stanie faktycznym skutkowałoby zaciągnięciem zobowiązania bez zabezpieczenia finansowego oraz naruszeniem zasad gospodarowania środkami publicznymi.
Choć projekt umowy przewidywał możliwość zmiany terminów realizacji zamówienia, ewentualna zmiana terminów nie mogłaby doprowadzić do legalnego wykonania i rozliczenia zamówienia z uwagi na definitywną utratę finansowania.

Zamawiający nie posiada instrumentów prawnych umożliwiających usunięcie powstałej wady postępowania. Nie istnieje możliwość przywrócenia finansowania ani legalnego zawarcia i wykonania umowy zgodnie z jej celem.

Wobec trwałej i nieusuwalnej wady postępowania Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2026-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane