BIEŻĄCE UTRZYMANIE OZNAKOWANIA PIONOWEGO I POZIOMEGO

Miasto Racibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00071530
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00071530/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-27 13:08
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8b2df077-45d8-452a-9b1b-f04ae0ff2f1c
Identyfikator
6391002175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Znaki drogoweZnaki uliczneInstalowanie znaków drogowychZnaki i podobne elementyInstalowanie urządzeń ochronnychMalowanie nawierzchi

Wykonawcy

1 przyznane

ACORD GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRuda Śląska, PL · lot 1
30 717,04 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00071530 z dnia 2026-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BIEŻĄCE UTRZYMANIE OZNAKOWANIA PIONOWEGO I POZIOMEGO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 0327550717

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.raciborz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BIEŻĄCE UTRZYMANIE OZNAKOWANIA PIONOWEGO I POZIOMEGO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b2df077-45d8-452a-9b1b-f04ae0ff2f1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00071530

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037601/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00574392

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.64.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 516308,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1
,,Bieżące utrzymanie oznakowania drogowego pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach gminnych w 2026 roku”

1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie i remont oznakowania pionowego, oraz awaryjne oznakowywanie zagrożeń występujących na drogach, a ponadto wymiana zużytych znaków na nowe oraz wykonanie zmian organizacji ruchu, a także wykonywanie oznakowania poziomego wg zatwierdzonych do realizacji projektów organizacji ruchu docelowych i czasowych.

Realizacja zamówienia ma być wykonywana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 ze zm).

UWAGA!
W przypadku awarii (nagłe wystąpienie uszkodzenia oznakowania pionowego stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników dróg) wymagany czas jej usunięcia lub zabezpieczenia miejsca awarii – do 1 godziny od chwili telefonicznego zgłoszenia.

Odnowienie oznakowania poziomego w ciągu 2 tygodni od powstania sprzyjających warunków atmosferycznych, przy wykonywaniu prac poza godzinami szczytu, tj. największego natężenia ruchu drogowego w mieście.

2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna – zał. nr 4A do SWZ, przedmiar robót – zał. nr 5A do SWZ.

3. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 3A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34992200-9 - Znaki drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34992300-0 - Znaki uliczne

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

44423400-5 - Znaki i podobne elementy

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.5.) Wartość części: 496295,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2
,,Utrzymanie oznakowania i modernizacja ścieżek rowerowych poza pasami dróg gminnych”

1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie oznakowania pionowego, poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu na ścieżkach rowerowych na terenie Miasta Racibórz.
Utrzymaniu podlegać będzie około:
1) 8 znaków typu A;
2) 152 znaków typu C;
3) 30 znaków typu D;
4) 430 znaków P-23;
5) 401 mb linii P-11;
6) 63 szt. słupków składanych.

Łączna długość ścieżek i ciągów pieszo - rowerowych na terenie Miasta Racibórz wynosi około 27,193 km, w tym 9,2 km znajduje się na wałach przeciwpowodziowych rzeki Odry.

Realizacja zamówienia ma być wykonywana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 ze zm).

UWAGA!
W przypadku awarii (nagłe uszkodzenie oznakowania) lub innego elementu bezpieczeństwa ruchu drogowego Wykonawca zobowiązany jest do jej usunięcia w terminie 1 godziny od chwili telefonicznego zgłoszenia.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna, wykaz ścieżek – zał. nr 4B do SWZ oraz przedmiar robót – zał. nr 5B do SWZ.

3. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 3B do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34992200-9 - Znaki drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34992300-0 - Znaki uliczne

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

44423400-5 - Znaki i podobne elementy

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.5.) Wartość części: 20013,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, unieważniono postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

Zamawiający informuje, że na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych odrzucił ofertę firmy Acord Group Sp. z o.o. złożoną dla części 1.

Oferta złożona dla części 1 ,,Bieżące utrzymanie oznakowania drogowego pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach gminnych w 2026 roku” podlega odrzuceniu z uwagi na jej niezgodność z warunkami zamówienia.

W toku badania i oceny złożonej oferty stwierdzono, że złożona oferta nie zawierała kosztorysu ofertowego sporządzonego na podstawie przedmiaru robót stanowiącego załącznik nr 5A – część 1, którego złożenie było wymagane zgodnie z § 12 ust. 5 pkt. 4) SWZ.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30717,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30717,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30717,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Acord Group Sp.z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6412557413

7.3.3) Ulica: Wodna 12

7.3.4) Miejscowość: Ruda Śląska

7.3.5) Kod pocztowy: 41-710

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30717,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-22 do 2026-12-31
2026-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane