Zaprojektowanie oraz adaptacja hali znajdującej się przy ul. Górnej 16 w Otwocku na potrzeby handlowo – usługowe w ramach zadania budżetowego„ Adaptacja hali przy ul. Górnej 16(...)

Gmina Otwock

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00071831
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00071831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-27 13:36
Lokalizacja
Otwock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a9b26053-04b4-48a4-91d7-e0c8e33cd2e0
Identyfikator
5321007014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanieRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budynkówKładzenie zaprawy i rynienRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00071831 z dnia 2026-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie oraz adaptacja hali znajdującej się przy ul. Górnej 16 w Otwocku na potrzeby handlowo – usługowe w ramach zadania budżetowego„ Adaptacja hali przy ul. Górnej 16(...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Otwock

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013268770

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 5

1.5.2.) Miejscowość: Otwock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@otwock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.otwock.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://otwock.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie oraz adaptacja hali znajdującej się przy ul. Górnej 16 w Otwocku na potrzeby handlowo – usługowe w ramach zadania budżetowego„ Adaptacja hali przy ul. Górnej 16(...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9b26053-04b4-48a4-91d7-e0c8e33cd2e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00071831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00530840

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.40.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Opis przedmiotu zamówienia:
3.1 Zakres prac:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu dla całego zamierzenia budowlanego i uzyskanie prawomocnej decyzji zmiany użytkowania obiektu oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie adaptacji obiektu usługowo – handlowego w formule "projektuj i buduj". Szczegółowy zakres określa Program funkcjonalno- użytkowy, stanowiący załączniki do niniejszego postępowania.
Na przedmiot umowy składa się:
1) Zamówienie podstawowe (zamówienie gwarantowane) obejmujące:
a) wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na zmianę użytkowania.
b) wykonanie robót budowlanych stanowiących etap I wykonania umowy polegający na adaptacji budynku hali na potrzeby handlowo-usługowe z dostawą kontenerów oznaczonych na załączniku nr 2 (hala-targowa2) jako nr 3, 4, 5, 6.
2) zamówienie opcjonalne (objęte prawem opcji) obejmujące wykonanie prac stanowiących etap II wykonania umowy polegających na dostawie kontenerów oznaczonych na załączniku nr 2 (hala-tragowa2) jako nr 1, 2, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
3.2 Opis przedmiotu zamówienia określa Program funkcjonalno-użytkowy.
3.3 Dokumenty wymienione w ust. 3.2 specyfikacja warunków zamówienia oraz oferta przetargowa Wykonawcy stanowią integralną część umowy i przechowywane są w Wydziale Zamówień Publicznych.
3.4 Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do :
1) opracowanie projektu technicznego i wykonawczego dla realizowanego zadania wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na zmianę użytkowania obiektu,
2) zabezpieczenie terenu robót,
3) zapewnienie stałego nadzoru i kontroli prowadzonych robót,
4) zapewnienie bieżącej obsługi wykonanych prac,
5) organizacja zaplecza budowy,
7) ubezpieczenie budowy,
8) wykonanie wszystkich czynności związanych z wykonaniem obiektu, w szczególności:
a) roboty budowlane polegające na przygotowaniu terenu, rozbiórce istniejących obiektów, adaptacji obiektu handlowo – usługowego wraz infrastrukturą towarzyszącą oraz z instalacjami, urządzeniami technologicznymi i przyłączami,
9) rozruch wszystkich urządzeń,
10) uzgadnianie detali kolorystki i materiałów z Zamawiającym,
11) wykonanie dokumentacji powykonawczej,
12) wykonanie niezbędnych robót towarzyszących i czynności formalno-prawnych umożliwiających przekazanie wykonanych robót do eksploatacji - między innymi odbiorów technicznych wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, a także sporządzenia kompletnej dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem wprowadzonych zmian,
13) wykonanie wszystkich innych prac w tym nie ujętych w projekcie umowy oraz towarzyszących i niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym zabezpieczenie terenu podczas prowadzenia prac oraz uporządkowania terenu w rejonie wykonywanych prac po ich zakończeniu.
3.5 Przedmiot zamówienia będzie wykonywany zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz na warunkach ustalonych
z Wykonawcą na podstawie umowy.
3.6 W trakcie przygotowywania oferty Wykonawca winien dokonać wizji lokalnej na terenie prowadzenia przyszłych prac, wszelkie niezgodności projektu ze stanem istniejącym są ryzykiem Wykonawcy i nie są podstawą do roszczeń o dodatkowe koszty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane