Dostawa pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia do 3 pracowni Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Transformacja kształcenia w Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach”

GMINA MIEJSKA ŻORY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00077204
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00077204/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-28 16:05
Lokalizacja
Żory, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28bc57f5-077a-48d6-a922-94810943b8db
Identyfikator
6511706371
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczeniaRóżne maszyny specjalnego zastosowaniaPompy grzewczeTermografyUrządzenia do pomiaru poziomuUsługi kontroli technicznejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneMatyOdkurzaczeZbrojone lub wzmocnione szafy, kasy i drzwiRęczne narzędzia elektromechaniczneUrządzenia do lutowania na miękko i na twardoZestawy narzędzioweLaseryNarzędziaUrządzenia warsztatowePrzewody rurowe niskiego ciśnieniaAkcesoria spawalniczeSzlifierkiGaśniceZestawy pierwszej pomocyPrzyrządy pomiarowePiłyStojakiUkłady sprężonego powietrzaMieszalnikiFarby, lakiery i mastyksyŚrodki czyszcząceUrządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczneLampy i oprawy oświetlenioweOdzież ochronna i zabezpieczającaRozpuszczalnikiPłyny chłodnicze

Wykonawcy

3 przyznane

RAFAŁ PAJEKSpórok, PL · lot 0
379 500 PLN
RAFAŁ PAJEKSpórok, PL · lot 1
318 100 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE 'BMS' SPÓŁKA JAWNA Z. BIELECKIKwidzyn, PL · lot 2
140 065,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00077204 z dnia 2026-01-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia do 3 pracowni Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Transformacja kształcenia w Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Żory

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia do 3 pracowni Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Transformacja kształcenia w Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28bc57f5-077a-48d6-a922-94810943b8db

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00077204

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042923/27/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.19 Dostawa pomocy dydaktycznych i doposażenia w ramach projektu „Transformacja kształcenia w Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Transformacja kształcenia w Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00557376

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 - Wyposażenie - pracownia OZE

4.5.3.) Główny kod CPV: 42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

42511110-5 - Pompy grzewcze

33111640-9 - Termografy

38422000-9 - Urządzenia do pomiaru poziomu

71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

39532000-0 - Maty

39713430-6 - Odkurzacze

44421000-7 - Zbrojone lub wzmocnione szafy, kasy i drzwi

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

42661000-7 - Urządzenia do lutowania na miękko i na twardo

44512940-3 - Zestawy narzędziowe

38636100-3 - Lasery

44510000-8 - Narzędzia

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

44163150-6 - Przewody rurowe niskiego ciśnienia

4.5.5.) Wartość części: 272869,74 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 - Wyposażenie - pracownia spawalnicza

4.5.3.) Główny kod CPV: 44315100-2 - Akcesoria spawalnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44510000-8 - Narzędzia

43414000-8 - Szlifierki

35111300-8 - Gaśnice

33141623-3 - Zestawy pierwszej pomocy

44421000-7 - Zbrojone lub wzmocnione szafy, kasy i drzwi

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

4.5.5.) Wartość części: 239962,02 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3 - Wyposażenie - pracownia stolarska

4.5.3.) Główny kod CPV: 38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43812000-8 - Piły

39151100-6 - Stojaki

42123610-6 - Układy sprężonego powietrza

44163150-6 - Przewody rurowe niskiego ciśnienia

43412000-4 - Mieszalniki

44800000-8 - Farby, lakiery i mastyksy

39830000-9 - Środki czyszczące

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

38422000-9 - Urządzenia do pomiaru poziomu

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

44832000-1 - Rozpuszczalniki

44421000-7 - Zbrojone lub wzmocnione szafy, kasy i drzwi

24961000-8 - Płyny chłodnicze

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

4.5.5.) Wartość części: 163752,15 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 379500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 379500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Megamaszyny Rafał Pajek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561783517

7.3.3) Ulica: Guznera 55

7.3.4) Miejscowość: Spórok

7.3.5) Kod pocztowy: 47-175

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 379500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 318100,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 652884,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 318100,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Megamaszyny Rafał Pajek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561783517

7.3.3) Ulica: Guznera 55

7.3.4) Miejscowość: Spórok

7.3.5) Kod pocztowy: 47-175

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 318100,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 140065,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195230,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 140065,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU BMS Sp. J. Z. Bielecki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811172950

7.3.3) Ulica: Staszica 22

7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn

7.3.5) Kod pocztowy: 82-500

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 140065,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

2026-01-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy