WYKONYWANIE USŁUGI KONSERWACJI OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA URZĄDZENIACH STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. NA TERENIE GMINY KAMIEŃ KRAJEŃSKI.
Gmina Kamień Krajeński
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00078789
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00078789/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-01-29 10:46
- Lokalizacja
- Kamień Krajeński, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-942efa70-fc84-46b9-9e8e-a5a5ff828a3c
- Identyfikator
- 5040025730
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00078789 z dnia 2026-01-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
WYKONYWANIE USŁUGI KONSERWACJI OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA URZĄDZENIACH
STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. NA TERENIE GMINY KAMIEŃ KRAJEŃSKI.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamień Krajeński
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350932
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Odrodzenia
1.5.2.) Miejscowość: Kamień Krajeński
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-430
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.kamienkr.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://portal.kamienkr.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONYWANIE USŁUGI KONSERWACJI OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA URZĄDZENIACHSTANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. NA TERENIE GMINY KAMIEŃ KRAJEŃSKI.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-942efa70-fc84-46b9-9e8e-a5a5ff828a3c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00078789
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00057484/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonywanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp z o.o. na teenie gminy Kamień Krajeński
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00601699
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Art. 305 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-15.
Uzasadnienie faktyczne: Zachodzą okoliczności z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit. a) i b), tj. usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Przedsiębiorstwo energetyczne jest właścicielem punktów świetlnych,
objętych przedmiotowym zamówieniem. W piśmie nr ENEA Oświetlenie/OP/U/2991/2015 z dnia 2.10.2015 r. Enea Oświetlenie Sp. z o.o. nie wyraziła zgody na konserwację punktów świetlnych będących w majątku Spółki przez innego
usługodawcę.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: B.271.39.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 156583,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na urządzeniach
stanowiących własność ENEA S.A, na terenie Gminy Kamień Krajeński w liczbie 794 punktów świetlnych (opraw) na 430
słupach w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 156583,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-01-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |