Przebudowa i remont budynków toalet publicznych na terenie Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A.

PARK ŚLĄSKI IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00079173
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00079173/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-29 11:31
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ae29bce-6b5d-492f-9cab-b814c1135d87
Identyfikator
6270012163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00079173 z dnia 2026-01-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont budynków toalet publicznych na terenie Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PARK ŚLĄSKI IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000150194

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Różana 2

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-501

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@parkslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.parkslaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://parkslaski.logintrade.net/zapytania_email,220555,584c235ca1df9a6f37f6d41be8589ca1.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont budynków toalet publicznych na terenie Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ae29bce-6b5d-492f-9cab-b814c1135d87

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00079173

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00630436

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 62/TP/RB/2025/MF

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 601800,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie koncepcji Zamawiającego a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynków toalet publicznych na terenie Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A.”. Część A: „Przebudowa budynku toalety publicznej przy Hali Wystaw Kapelusz”
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, lub dwie części.
3. Zadanie realizowane będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.
4. Zamówienie obejmuje wykonanie:
Etap I:
a) wykonanie dokumentacji projektowej budowlanej PZT, PAB , ZL, PT, PW na podstawie koncepcji Zamawiającego wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich prawomocnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i zrealizowania robót budowlanych,
b) opracowanie szczegółowego kosztorysu inwestorskiego,
c) wykonanie dokumentacji wykonawczej, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, zasadami projektowania i wiedzą techniczną,
Etap II – wykonanie robót budowlanych (na podstawie opracowanej dokumentacji).
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w PFU z załącznikami (Załącznik nr 3a do SWZ).
6. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 2a do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.5.) Wartość części: 323400,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie koncepcji Zamawiającego a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynków toalet publicznych na terenie Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A.”.
Część B: „Remont budynku toalety publicznej przy Alei Żyrafy”
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, lub dwie części.
3. Zadanie realizowane będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.
4. Zamówienie obejmuje wykonanie:
Etap I:
a) wykonanie dokumentacji projektowej budowlanej PZT, PAB , ZL, PT, PW na podstawie koncepcji Zamawiającego wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich prawomocnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i zrealizowania robót budowlanych,
b) opracowanie szczegółowego kosztorysu inwestorskiego,
c) wykonanie dokumentacji wykonawczej, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, zasadami projektowania i wiedzą techniczną,
Etap II – wykonanie robót budowlanych (na podstawie opracowanej dokumentacji).
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w PFU z załącznikami (Załącznik nr 3b do SWZ).
6. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 2b do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.5.) Wartość części: 278400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena (brutto) wszystkich złożonych ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: dla Części A: 397 782,00 zł

Wobec powyższego zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena (brutto) wszystkich złożonych ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: dla Części B: 342 432,00 zł.

Wobec powyższego zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

2026-01-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane