Zakup usługi elektronicznego dostępu do pełnych tekstów artykułów pochodzących z czasopism należących do kolekcji czasopism wydawcy Elsevier.

Politechnika Poznańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00080401
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00080401/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-29 13:29
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5df39360-0809-470a-89a5-ddb73a6d8cf6
Identyfikator
7770003699
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi bazy danych

Wykonawcy

1 przyznane

Elsevier B.V.Amsterdam, NL · lot 0
219 458,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00080401 z dnia 2026-01-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup usługi elektronicznego dostępu do pełnych tekstów artykułów pochodzących z czasopism należących do kolekcji czasopism wydawcy Elsevier.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Poznańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamowień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001608

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jacka Rychlewskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-131

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: patrycja.nowak@put.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.put.poznan.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup usługi elektronicznego dostępu do pełnych tekstów artykułów pochodzących z czasopism należących do kolekcji czasopism wydawcy Elsevier.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5df39360-0809-470a-89a5-ddb73a6d8cf6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00080401

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Elektroniczny dostęp do pełnych tekstów artykułów pochodzących z czasopism należących do kolekcji wydawcy Elsevier.Jest to światowy lider w dziedzinie informacji i analiz zapewniający dostęp do wiedzy i baz danych.Jako wiodący na świecie wydawca naukowy,wydają około 630tys. artykułów rocznie,co stanowi ponad 17% artykułów o zasięgu globalnym i 28% cytowań na całym świecie,co pokazuje jakość publikowanych przez nich prac.Czasopisma i książki Elsevier są dostępne na serwerze Science Direct należącym do wydawcy.Baza Science Direct to jedna z największych na świecie pełnotekstowych kolekcji opublikowanych artykułów badawczych,prowadzona przez wydawnictwo Elsevier.Firma Elsevier jest jedyną firmą zapewniającą dostęp do pełnotekstowych artykułów anglojęzycznych z wymienionych wyżej kolekcji czasopism.Dostęp do tych publikacji jest niezwykle istotny dla pracowników,doktorantów oraz studentów PP,gdyż są źródłem informacji o najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu dyscyplin technicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AD/ZP/28/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 219458,09 EUR

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakupu usługi elektronicznego dostępu do pełnych tekstów artykułów pochodzących z czasopism należących do kolekcji czasopism wydawcy Elsevier. Elsevier to światowy lider w dziedzinie informacji i analiz zapewniający dostęp do wiedzy oraz baz danych. Jako wiodący na świecie wydawca naukowy, wydają około 630 tys. artykułów rocznie, co stanowi ponad 17% artykułów o zasięgu globalnym i 28% cytowań na całym świecie, co odzwierciedla jakość publikowanych przez nich prac. Czasopisma i książki Elsevier są dostępne na serwerze Science Direct należącym do wydawcy. Baza Science Direct to jedna z największych na świecie pełnotekstowych kolekcji opublikowanych artykułów badawczych, prowadzona przez wydawnictwo Elsevier.Firma Elsevier jest jedyną firmą zapewniającą dostęp do pełnotekstowych artykułów anglojęzycznych z wymienionych wyżej kolekcji czasopism. Dostęp do tych publikacji jest niezwykle istotny dla pracowników, doktorantów oraz studentów Politechniki Poznańskiej z uwagi na to, że są źródłem informacji o najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu dyscyplin technicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elsevier B.V.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 33158992

7.3.3) Ulica: Radarweg 29

7.3.4) Miejscowość: Amsterdam

7.3.5) Kod pocztowy: 1043NX Holandia

7.3.7.) Kraj: Niderlandy

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219458,09 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2026-03-31
2026-01-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi