Usługa oświetleniowa na terenie Gminy Kozy

GMINA KOZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00083275
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00083275/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-30 09:47
Lokalizacja
Kozy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7010b0b8-a0e3-47ab-b83e-ecb5a14294dc
Identyfikator
9372653016
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
349 999,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00083275 z dnia 2026-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa oświetleniowa na terenie Gminy Kozy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182284

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 4

1.5.2.) Miejscowość: Kozy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-340

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 033/8298650

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kozy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kozy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa oświetleniowa na terenie Gminy Kozy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7010b0b8-a0e3-47ab-b83e-ecb5a14294dc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00083275

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039714/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usługa oświetleniowa na terenie Gminy Kozy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00573828

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ustawa prawo zamówień publicznych w art. 214 ust 1 pkt wskazuje, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi, co najmniej jedna z następujących okoliczności:1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu występuje stan faktyczny i prawny uzasadniający dokonanie wyboru tego trybu postępowania. Dokładny opis stanu faktycznego uzasadniającego wybór trybu zamówienia z wolnej ręki z uwagi na ograniczony zakres znaków zawiera dokumentacja postępowania oraz w skrócie wskazano w informacjach dodatkowych
niniejszego ogłoszenia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 281366,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa oświetleniowa na terenie Gminy Kozy - w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego, bez napraw uszkodzeń i szkód spowodowanych przez osoby trzecie, obejmująca w szczególności następujące czynności:
1. oględziny infrastruktury oświetleniowej,
2. wykonywanie wymaganych pomiarów infrastruktury oświetleniowej,
3. naprawę lub wymianę niesprawnych źródeł światła,
4. utylizację zużytych źródeł światła pochodzących z wymiany,
5. lokalizację i naprawę uszkodzeń linii kablowej i napowietrznej, wymiana uszkodzonych odcinków linii,
6. utrzymywanie tabliczek zaciskowo – bezpiecznikowych słupów oświetleniowych w sprawności technicznej z uniemożliwieniem dostępu do wnęk słupowych osobom postronnym oraz wymiana uszkodzonych zamknięć wnęk słupowych,
7. utrzymanie sprawności technicznej opraw oświetleniowych przez wymianę ich poszczególnych elementów (dławików, układów zapłonowych, kondensatorów, itp.), przy czym w przypadku konieczności wymiany oprawy na nową, koszty oprawy ponosi właściciel uszkodzonej oprawy.
8. wymianę uszkodzonych przewodów zasilających w słupach i wysięgnikach,
9. wymianę uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe oraz dostosowanie zabezpieczeń do poboru mocy,
10. bieżącą kontrolę i utrzymywanie rozdzielnic oświetleniowych w dobrej sprawności technicznej poprzez ich konserwację i wymianę uszkodzonych elementów sterowniczych i zabezpieczających,
11. kontrolę prawidłowości czasów załączania i wyłączania oświetlenia oraz wymianę uszkodzonych elementów urządzeń sterowania,
12. odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów informacyjnych na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo – zabezpieczeniowych,
13. prowadzenie dokumentacji techniczno–ruchowej z aktualizowaniem oznakowania informacyjnego, o którym mowa w pkt. 12,
14. utrzymanie opraw w należytej czystości oraz malowanie konstrukcji wsporczych wraz z wnękami i wspornikami, malowane wolnostojących szaf oświetlenia,
15. całodobowa obsługa umożliwiająca zgłaszanie reklamacji i informacji o nieprawidłowym działaniu infrastruktury oświetleniowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 349999,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 349999,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie Spóła Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556

7.3.3) Ulica: pl. Powstanców Śląskich 20

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-314

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 349999,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi