Modernizacja hali niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach zniszczonej w wyniku powodzi - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Głuchołazy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00084435
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00084435/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-30 11:43
Lokalizacja
Głuchołazy, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b899a179-8540-476c-a34e-38998f02ad87
Identyfikator
7532382690
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty rozbiórkoweTynkowanieRoboty malarskieKładzenie płytekRoboty izolacyjneWykonywanie pokładówRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałePokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00084435 z dnia 2026-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja hali niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach zniszczonej w wyniku powodzi - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 15

1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1233319

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja hali niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach zniszczonej w wyniku powodzi - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b899a179-8540-476c-a34e-38998f02ad87

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00084435

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00059897/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.38 Modernizacja hali niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach zniszczonej w wyniku powodzi - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00606689

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.62.2025.JSz

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
ETAP 1: wykonanie robót budowlanych w obrębie sali gimnastycznej Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach z przedsionkiem wejściowym oraz w części zaplecza po zachodniej stronie sali, wraz z instalacjami.
ETAP 2: zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i modernizacji hali [sali gimnastycznej] Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach (dalej: NLO) z zapleczem (tj. szatniami, sanitariatami, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi), wraz z instalacjami: elektryczną, światłowodową, sanitarną - w tym rekuperacją, c.o., z zaprojektowaniem oraz wykonaniem remontu i wymiany przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także wymiany i odbudowy nawierzchni chodnika z kostki betonowej i z kostki kamiennej, uszkodzonych w wyniku powodzi, wraz z termomodernizacją – w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

ETAPY ZADANIA:
ETAP 1:
Wykonanie robót budowlanych w obrębie sali gimnastycznej z przedsionkiem wejściowym oraz
w części zaplecza po zachodniej stronie sali, wraz z instalacjami: elektrycznymi, sanitarnymi – zgodnie
z uproszczoną dokumentacją pn. „Odbudowa / remont hali sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą
w Głuchołazach uszkodzoną w wyniku powodzi” opracowaną przez mgr inż. Jadwigę Papst- Wojtas, 22 wrzesień 2025r. [dalej: UPROSZCZONA DOKUMENTACJA]. UPROSZCZONA DOKUMENTACJA stanowi część Załącznika nr 1 do SWZ – Dokumenty techniczne.
ETAP 2:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji hali [sali gimnastycznej] Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach (dalej: NLO) wraz z zapleczem, uszkodzonej w wyniku powodzi, wraz z:
• instalacjami: elektryczną, światłowodową, sanitarną - w tym rekuperacją, c.o., oraz
z zaprojektowaniem wymiany przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
• wymianą i odbudową nawierzchni chodnika z kostki betonowej i z kostki kamiennej, uszkodzonych w wyniku powodzi,
• termomodernizacją
Podstawą sporządzenia kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej jest Program Funkcjonalno - Użytkowy pn.: „Remont i modernizacja hali Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach w ramach zadania budżetowego: Odbudowa mienia gminnego oraz pozostałej infrastruktury zniszczonej podczas powodzi”, opracowany przez mgr inż. arch. Grzegorza Skopka z 2025r. [dalej PFU 1].
Na potrzeby termomodernizacji - Zamawiający posiada również PFU 1.
PFU 1 stanowi część Załącznika nr 1 do SWZ – Dokumenty techniczne.

2) Wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej remontu i modernizacji hali [sali gimnastycznej] Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262423-2 - Wykonywanie pokładów

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt oferty najkorzystniejszej lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto: 3 224 450,00 zł.
W postępowaniu w skutek odrzucenia 2 ofert pozostała oferta, której cena znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, to jest oferta nr 2 złożona przez:
LK INWEST Sp. z o.o. 53-609 Wrocław ul. Fabryczna 6 NIP 9151797751, cena oferty: 5 461 200,00 zł
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizacje zamówienia i z uwagi na to unieważnia postępowanie.
2026-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane