Dostawa gazów medycznych wraz z dzierżawą urządzeń do ich magazynowania

SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOSZALINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00085002
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00085002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-30 12:35
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-40a4c323-8ff4-4273-bef4-2cfc83a190ed
Identyfikator
6691044410
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gazy medyczne

Wykonawcy

2 przyznane

MESSER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 0
420 293,15 PLN
MESSER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 1
69 984 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00085002 z dnia 2026-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazów medycznych wraz z dzierżawą urządzeń do ich magazynowania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOSZALINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330006292

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tytusa Chałubińskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-581

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 94 34 88 104

1.5.8.) Numer faksu: 94 34 88 299

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.bullo@swk.med.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.swk.med.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40a4c323-8ff4-4273-bef4-2cfc83a190ed

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa gazów medycznych wraz z dzierżawą urządzeń do ich magazynowania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40a4c323-8ff4-4273-bef4-2cfc83a190ed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00085002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00187691/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.19 Gazy medyczne i gazy techniczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00592931

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP.382.132.2025 MB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 474014,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Gazy medyczne wraz z dzierżawą urządzeń do ich magazynowania:
1. Tlen medyczny skroplony - 200 t
2. Tlen medyczny sprężony w butlach 40-50 dm³ - 500 m3
3. Tlen medyczny sprężony w butlach 10 dm³ - 30 m3
4. Tlen medyczny sprężony w butlach 5 dm³ - 10 m3
5. Tlen medyczny sprężony w butlach 2-2,7 dm³ - 10 m3
6. Dzierżawa butli 40 -50 dm³ na tlen medyczny sprężony - 7300 szt.
7. Dzierżawa butli 10 dm³ na tlen medyczny sprężony - 7300 szt.
8. Dzierżawa butli 5 dm³ na tlen medyczny sprężony - 730 szt.
9. Dzierżawa butli 2-2,7 dm³ na tlen medyczny sprężony - 1825 szt.
10. Podtlenek azotu sprężony w butlach - 200 kg
11. Dzierżawa butli 10 dm³ na podtlenek azotu sprężony - 10950 szt.
12. Dwutlenek węgla medyczny sprężony w butlach - 150 kg
13. Dzierżawa butli 10 dm³ na dwutlenek węgla medyczny sprężony - 5475 szt.
14. Dzierżawa butli 40 - 50 dm³ na dwutlenek węgla medyczny sprężony - 5475 szt.
15. Dzierżawa butli 5 dm³ na sprężone powietrze - 730 szt.
16. Tlen medyczny sprężony do butli własnych 40-50 dm³ - 500 m3
17. Oznaczenie butli własnych zamawiającego - 10 szt.
18. Transport butli własnych zamawiającego - 100 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 24111500-0 - Gazy medyczne

4.5.5.) Wartość części: 408614,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Azot ciekły wraz z dzierżawą zbiornika z oprzyrządowaniem:
1. Azot ciekły do celów medycznych - 25000 kg
2. Dzierżawa zbiornika na azot ciekły z oprzyrządowaniem - 1 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 24111500-0 - Gazy medyczne

4.5.5.) Wartość części: 65400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 420293,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 420293,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 420293,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Messer Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 810389784

7.3.3) Ulica: Maciejkowicka 30

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-503

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 420293,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69984,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 69984,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 69984,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Messer Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 810389784

7.3.3) Ulica: Maciejkowicka 30

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-503

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 69984,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy