Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Grodków

Gmina Grodków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00086734
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00086734/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-30 14:59
Lokalizacja
Grodków, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fdf79a32-6fcc-4a8a-9226-9ee4067367c0
Identyfikator
7531005755
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
539 137,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00086734 z dnia 2026-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Grodków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grodków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412734

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 29

1.5.2.) Miejscowość: Grodków

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 40 40 321

1.5.8.) Numer faksu: 77 415 55 16

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pm@grodkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodkow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Grodków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fdf79a32-6fcc-4a8a-9226-9ee4067367c0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00086734

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00018924/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie gminy Grodków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie zostało wskazane w informacjach dodatkowych ze względu na ograniczenie liczby znaków

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR.ZP.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 395071,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Grodków zgodnie ze wzorem umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie S. A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556

7.3.3) Ulica: Plac Powstańców Śląskich 20

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-314

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 539137,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r., poz. 226 ze zm.) na gminie ciąży obowiązek planowania i finansowania oświetlenia znajdującego się na terenie gminy. Stan własnościowy urządzeń oświetlenia drogowego jest mieszany: - częściowo cała inst. oś. ul. stanowi majątek TNT, - częściowo cała inst. oś. ul. stanowi majątek Gminy Grodków, - część opraw oś. ul. stanowiących własność TNT podwieszonych jest na konstrukcjach wsporczych Gm. Grodków. Tauron Nowe Technologie s.a. pismem GK25-10-2909277-01 z dnia 24.10.2025 r. odmówiła udostępnienia do eksploatacji swoich urządzeń oświetlenia drogowego oraz konstrukcji wsporczych podmiotom trzecim wybranym przez Gminę Grodków w jednym z trybów przetargowych.
Reasumując powyższe należy stwierdzić, że zostały spełnione przesłanki wynikające z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Pzp (Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze).
2026-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi