Dostawa preparatów do żywienia do i pozajelitowego do apteki szpitalnej.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00088001
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00088001/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-01 02:58
Lokalizacja
Ostrzeszów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a12e564b-3ad9-4d7d-bb8f-f3b14eb37c93
Identyfikator
8811491898
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Preparaty odżywiania wewnątrzjelitowegoProdukty do żywienia pozajelitowego

Wykonawcy

2 przyznane

BIALMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
18 298,39 PLN
BIALMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
167 672,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00088001 z dnia 2026-02-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa preparatów do żywienia do i pozajelitowego do apteki szpitalnej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000310255

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wolności 4

1.5.2.) Miejscowość: Ostrzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: (62) 50-32 236

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpital.ostrzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.ostrzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1194950

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa preparatów do żywienia do i pozajelitowego do apteki szpitalnej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a12e564b-3ad9-4d7d-bb8f-f3b14eb37c93

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00088001

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00493862

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OCZ/ZP - 22/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 246201,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Żywienie dojelitowe
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa preparatów do żywienia dojelitowego (enteralnego), przeznaczonych do stosowania w leczeniu żywieniowym pacjentów wymagających podaży składników odżywczych drogą przewodu pokarmowego, przy użyciu zgłębnika lub przetoki odżywczej (PEG/PEJ).
Szczegółowy zakres i asortyment zamówienia został określony w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym załącznik do SWZ. Formularz zawiera wykaz wymaganych produktów wraz z informacją o ich minimalnych parametrach jakościowych, formie, objętości opakowań, jednostkach miary, szacunkowych ilościach oraz miejscem na wskazanie ceny jednostkowej netto i brutto.
Zamawiający wymaga, aby oferowane preparaty były dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (m.in. rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013 oraz ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia).
Dostarczane preparaty muszą spełniać wymagania jakościowe, być kompletne pod względem odżywczym (w zależności od wskazania: standardowe, wysokobiałkowe, wysokoenergetyczne, specjalistyczne np. dla pacjentów z cukrzycą, niewydolnością wątroby, nowotworami), gotowe do użycia, a także przystosowane do podaży w warunkach szpitalnych.
Dodatkowo formularz asortymentowo-cenowy zawiera akcesoria do podaży preparatów do żywienia dojelitowego.
Dostawy będą realizowane sukcesywnie, zgodnie z bieżącymi potrzebami zamawiającego, do miejsca wskazanego w umowie.



Oferowane produkty muszą być:
- dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako produkty lecznicze lub wyroby medyczne (w zależności od klasyfikacji),
- zgodne z aktualnymi przepisami prawa, w tym ustawą Prawo farmaceutyczne oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie żywienia pozajelitowego,
- odpowiednie do stosowania u dorosłych i/lub dzieci (zgodnie z potrzebami wskazanymi w formularzu),
- bezpieczne mikrobiologicznie i spełniające wymogi jakości farmaceutycznej.
Zamawiający przewiduje sukcesywną realizację dostaw, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, do wskazanego miejsca dostawy, na koszt i ryzyko wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33692510-5 - Preparaty odżywiania wewnątrzjelitowego

4.5.5.) Wartość części: 17368,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Żywienie pozajelitowe
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa preparatów do żywienia pozajelitowego (parenteralnego), przeznaczonych do stosowania u pacjentów wymagających całkowitego lub częściowego żywienia drogą dożylną, w warunkach szpitalnych .
Zakres zamówienia obejmuje dostawy gotowych mieszanin do żywienia pozajelitowego, jak również dodatków do żywienia takich jak witaminy, pierwiastki śladowe, aminokwasy.
Szczegółowy wykaz asortymentu oraz wymaganych parametrów jakościowych i ilościowych został określony w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). W formularzu tym zawarto między innymi: rodzaj preparatu, objętość, jednostkę miary oraz szacunkową ilość.

Oferowane produkty muszą być:
- dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako produkty lecznicze lub wyroby medyczne (w zależności od klasyfikacji),
- zgodne z aktualnymi przepisami prawa, w tym ustawą Prawo farmaceutyczne oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie żywienia pozajelitowego,
- odpowiednie do stosowania u dorosłych i/lub dzieci (zgodnie z potrzebami wskazanymi w formularzu),
- bezpieczne mikrobiologicznie i spełniające wymogi jakości farmaceutycznej.
Zamawiający przewiduje sukcesywną realizację dostaw, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, do wskazanego miejsca dostawy, na koszt i ryzyko wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33692200-9 - Produkty do żywienia pozajelitowego

4.5.5.) Wartość części: 248528,92 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 18298,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18298,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 18298,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bialmed Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8490000039,

7.3.3) Ulica: Kazimierzowska 46/48 lok.35

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-546

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 18298,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 167672,81 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 167672,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 167672,81 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bialmed Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8490000039

7.3.3) Ulica: Kazimierzowska 46/48 lok.35

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-546

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 167672,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-02-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy