Wykaszanie szuwarów, łąk i torfowisk sprzętem mechanicznym wraz z odkrzaczeniem części powierzchni oraz zebraniem i wywiezieniem pozyskanej biomasy na terenie Nadleśnictwa Chełm w 2024 roku
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00499203
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00499203/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-13 12:58
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0160c9f4-521b-4e43-9180-61f1120c65c4
- Identyfikator
- 5630004628
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00499203 z dnia 2024-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykaszanie szuwarów, łąk i torfowisk sprzętem mechanicznym wraz z odkrzaczeniem części powierzchni oraz zebraniem i wywiezieniem pozyskanej biomasy na terenie Nadleśnictwa Chełm w 2024 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110016875
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Hrubieszowska 123
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 82 560 32 09
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: chelm@lublin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chelm.lublin.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_chelm1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykaszanie szuwarów, łąk i torfowisk sprzętem mechanicznym wraz z odkrzaczeniem części powierzchni oraz zebraniem i wywiezieniem pozyskanej biomasy na terenie Nadleśnictwa Chełm w 2024 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0160c9f4-521b-4e43-9180-61f1120c65c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00499203
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00348301/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Wykaszanie szuwarów, łąk i torfowisk sprzętem mechanicznym wraz z odkrzaczaniem części powierzchni oraz zebraniem i wywiezieniem pozyskanej biomasy na terenie Nadleśnictwa Chełm w 2024 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431242
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.21.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Zabiegi czynnej ochrony siedlisk wodniczki w ramach pakietu 4.9. PROW 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie szuwarów i łąk sprzętem mechanicznym oraz usunięcie zakrzaczeń i wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Ostrowy, oddz. 422, 428, 429. Gmina Dorohusk, obręb ewidencyjny: 0003 (Brzeźno), dz. ew. nr 794, 795, 867/1. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 0,99 ha.
- Zabiegi czynnej ochrony łąk trzęślicowych w ramach pakietu 5.1. PROW 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie łąki trzęślicowej sprzętem mechanicznym oraz usunięcie zakrzaczeń i wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Ostrowy, oddz. 357, 376. Gmina Ruda Huta, obręb ewidencyjny: 0022 (Żalin Kolonia), dz. ew. nr 395, 402. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 28,62 ha.
- Zabiegi czynnej ochrony łąk wilgotnych w ramach pakietu 5.4. PROW 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie łąki wilgotnej sprzętem mechanicznym, usunięcie zakrzaczeń i zadrzewień oraz wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Czułczyce, oddz. 256. Gmina Sawin, obręb ewidencyjny 0006 (Czułczyce Duże), dz. nr 582, 569, oddz. 256A, obręb ewidencyjny 0019 (Sajczyce) dz. ew. nr 709. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 1,92 ha
- Zabiegi czynnej ochrony półnaturalnych łąk świeżych w ramach pakietu 5.5. PROW 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie półnaturalnej łąki świeżej sprzętem mechanicznym, usunięcie zakrzaczeń i zadrzewień oraz wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Czułczyce, oddz. 256A. Gmina Sawin, obręb ewidencyjny 0019 (Sajczyce), dz. ew. nr 709. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 1,66 ha.
- Zabiegi czynnej ochrony torfowisk–wymogi kluczowe i uzupełniające
w ramach pakietu 1.6.2 WPR 2023-2027.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie torfowisk sprzętem mechanicznym oraz usunięcie zakrzaczeń i wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Ostrowy, oddz. 405, 411, 412, 414. Gmina Chełm, obręb ewidencyjny 0025 (Srebrzyszcze), dz. ew. nr 700, 701, 702, 704. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 17,90 ha.
- Zabiegi czynnej ochrony siedlisk lęgowych rzadkich gatunków ptaków siewkowych (rycyk, kszyk, krwadziób i czajka) w ramach pakietu 1.7 WPR 2023-2027.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie szuwarów i łąk sprzętem mechanicznym oraz usunięcie zakrzaczeń i wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Świerże, oddz. 296. Gmina Ruda Huta, obręb ewidencyjny 0012 (Marysin) dz. ew. nr 210. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 6,39 ha.
- Zabiegi czynnej ochrony siedlisk lęgowych wodniczki w ramach pakietu 1.9 WPR 2023-2027.
Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie szuwarów i łąk sprzętem mechanicznym oraz usunięcie zakrzaczeń i wywiezienie pozyskanej biomasy w Leśnictwie Ostrowy, oddz. 409, 429, 430, 432, 433. Gmina Dorohusk, obręb ewidencyjny: 0003 (Brzeźno), dz. ew. nr 790, 792, 793, 794, 804. Powierzchnia objęta zabiegiem wynosi 59,62 ha.
-
4.5.3.) Główny kod CPV: 77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367388,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 480578,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 367388,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): USŁUGI OGRODNICZE ELITELAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ELITELAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8672250279
7.3.4) Miejscowość: Durdy
7.3.5) Kod pocztowy: 39-450
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 367388,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-02-15| 2024-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |