,,Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Gminy Baranów Sandomierski w 2026 roku”

Gmina Baranów Sandomierski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00089563
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00089563/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-02 12:21
Lokalizacja
Baranów Sandomierski, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-78b92971-f88c-4c40-afa8-0883abfdc79f
Identyfikator
8672079650
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Paliwa gazoweGaz ziemnyPrzesył gazu i podobne usługi

Wykonawcy

1 przyznane

MYORLEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
251 848,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00089563 z dnia 2026-02-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
,,Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Gminy Baranów Sandomierski w 2026 roku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baranów Sandomierski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409152

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gen. Leopolda Okulickiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Baranów Sandomierski

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 158118581

1.5.8.) Numer faksu: 158118582

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@baranowsandomierski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.baranowsandomierski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-78b92971-f88c-4c40-afa8-0883abfdc79f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Gminy Baranów Sandomierski w 2026 roku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-78b92971-f88c-4c40-afa8-0883abfdc79f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00089563

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00082991/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 ,,Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Gminy Baranów Sandomierski w 2026 roku”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00578322

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or-VI.271.1.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 210533,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są dostawy w ramach zadania pn.: ,,Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Gminy Baranów Sandomierski w 2026 roku”.
3. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej dostawy paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E) niskiego ciśnienia, polegającej na sprzedaży paliwa gazowego i zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, zwanych dalej Miejscami odbioru, których wykaz znajduje się w załączniku nr 3 do niniejszej specyfikacji.
2) Łączna ilość paliwa gazowego, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umowy do Miejsc odbioru określonych w załączniku nr 3 do niniejszej specyfikacji szacuje się w wysokości 734 080 kWh. Wysokość zużycia wolumenu gazu może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu do 20% wolumenu.
3) Podana wielkość wolumenu paliwa gazowego określona w pkt. 2 jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu paliwa gazowego, względem ilości określonej w pkt. 2. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy paliwo gazowe w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jej zużycia. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości paliwa gazowego. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w pkt. 2 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość paliwa gazowego.
4. Kompleksowa dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 poz. 266, ze zm.) oraz z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi.
5. Usługa dystrybucji paliwa gazowego do miejsc odbioru odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucji należącej do lokalnego OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
6. Wymagania stawiane Wykonawcy:
Zamawiający udzieli wyłonionemu Wykonawcy pełnomocnictwa do:
1) wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego, bądź też złożenia oświadczenia o rozwiązaniu umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego w trybie zgodnego porozumienia Stron,
2) zgłoszenia w imieniu Zamawiającego umowy kompleksowej dostawy paliwa gazowego do Operatora Systemu Dystrybucyjnego w celu realizacji zawartej umowy kompleksowej dostawy paliwa gazowego,
3) dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z OSD oraz z dotychczasowym sprzedawcą niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia kompleksowej dostawy paliwa gazowego.
7. W zakresie prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga wyznaczenia dedykowanego opiekuna klienta ze strony Wykonawcy.
8. Dostarczane paliwo musi spełniać standardy jakościowe i techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami.
9. Stawka podana przez Wykonawcę nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia tj. do dnia 31.12.2026 r., z wyjątkiem:
1) w przypadku zmiany stawki podatku VAT nastąpi zmiana cen jednostkowych odpowiednio o różnicę zmienionej stawki podatku,
2) w przypadku, jeśli konieczność wprowadzenia zmian umowy wynika ze zmiany taryfy zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – taryfy określone przez Wykonawcę w ofercie ulegną obniżeniu w toku realizacji zamówienia w przypadku, gdy taryfy zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki będą niższe od taryf wynikających w przedłożonej ofercie, Wykonawca jest zobowiązany stosować względem Zamawiającego obniżone taryfy.
10. Rozliczenia za dostarczone paliwo gazowe i dystrybucję odbywać się będą na podstawie odczytów wskazań układu pomiarowo-rozliczeniowego min. 2 razy w roku w odstępie 6-miesięcznym, lub na podstawie prognoz w cyklu miesięcznym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09120000-6 - Paliwa gazowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09123000-7 - Gaz ziemny

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 251848,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 251848,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 251848,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272706082

7.3.3) Ulica: ul. Jana Kazimierza

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-248

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 251848,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Wielkość przedsiębiorstwa Wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: duży przedsiębiorca.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w okresie: 12 miesięcy – 01.01.2026 do dnia 31.12 2026 r., z zastrzeżeniem że warunkiem rozpoczęcia dostaw w ww. terminie jest rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczasowych umów na kompleksową dostawę gazu ziemnego, skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy oraz pozytywne zgłoszenie umów do OSD.
2026-02-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy