Pranie wodne i chemiczne bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz dzierżawą bielizny szpitalnej dla Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.

POWIATOWE CENTRUM ZDROWIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00089796
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00089796/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-02 12:55
Lokalizacja
Opole Lubelskie, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3b831d7e-5071-4ceb-afb3-629d16a455d6
Identyfikator
7171830083
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prania i czyszczenia na suchoUsługi odbierania prania

Wykonawcy

1 przyznane

EKO-STYL RENTAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWALeżajsk, PL · lot 0
663 374,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00089796 z dnia 2026-02-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pranie wodne i chemiczne bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz dzierżawą bielizny szpitalnej dla Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM ZDROWIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 4 A

1.5.2.) Miejscowość: Opole Lubelskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-300

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 818273411

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pczol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pczol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pczol.ezamawiajacy.pl/pn/pczol/demand/250731/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Pranie wodne i chemiczne bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz dzierżawą bielizny szpitalnej dla Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b831d7e-5071-4ceb-afb3-629d16a455d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00089796

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00095115/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Usługa prania

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00558752

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P.ZM.381.29.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 718360 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pranie wodne i chemiczne wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny szpitalnej dla Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.
pełna nazwa zamówienia której ze względu na ograniczenie ilości znaków nie da się zamieścić w rubryce przedmiot zamówienia brzmi:
Pranie wodne i chemiczne bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej, materacy, poduszek syntetycznych oraz nakładek na mopy wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny szpitalnej dla Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa prania, dezynfekcji, suszenia oraz obróbki (prasowanie,maglowanie, odkażanie itp.) pościeli i bielizny szpitalnej wraz z usługą transportu brudnej bielizny. Pranie wodne i chemiczne bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej, materacy, poduszek syntetycznych
oraz nakładek na mopy wraz z transportem dla Szpitala w Opolu Lubelskim przy ul. Szpitalnej 9 i Szpitala w Poniatowej przy ul. Fabrycznej 18, zwane dalej „usługą” w szczególności w zakresie prania, dezynfekcji, maglowania, prasowania bielizny szpitalnej w asortymencie typu: bielizna pościelowa płaska, bielizna
operacyjna, bielizna fasonowa, bielizna kolorowa, poduszki, pokrowce na poduszki, jaśki, pokrowce na
jaśki, koce, kołdry, materace, pokrowce na materace, mopy, myjki, podwieszki rehabilitacyjne, zasłony,parawany, firany, ręczniki, pokrowce na odzież pacjentów i ubrania robocze wraz z dzierżawą bielizny szpitalnej zwanego dalej „przedmiotem prania”. Zakres usługi obejmuje również transport przedmiotu prania z siedziby Zamawiającego do pralni i z pralni do siedziby Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

98311000-6 - Usługi odbierania prania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598024,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 663374,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 663374,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO- STYL RENTAL Sp. z o.o. Sp komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8161644250

7.3.3) Ulica: Spóldzielcza 13 b

7.3.4) Miejscowość: Leżajsk

7.3.5) Kod pocztowy: 37-300

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 663374,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi