ZZK-NZ/241/3408/233/25 - Usługa czyszczenia przewodów kominowych w budynkach stanowiących własność Gminy Wrocław, będących w zarządzie ZZK- 3 Zadania.

ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00090457
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00090457/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-02 14:34
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3d37cb13-bcc4-4ff0-9a88-144ecb25d555
Identyfikator
8971660625
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi czyszczenia pieców i kominów

Wykonawcy

3 przyznane

"FLORIAN" SPÓŁDZIELNIA PRACY USŁUG KOMINIARSKICHWrocław, PL · lot 0
113 383,44 PLN
"FLORIAN" SPÓŁDZIELNIA PRACY USŁUG KOMINIARSKICHWrocław, PL · lot 1
33 378,84 PLN
"FLORIAN" SPÓŁDZIELNIA PRACY USŁUG KOMINIARSKICHWrocław, PL · lot 2
117 492,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00090457 z dnia 2026-02-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ZZK-NZ/241/3408/233/25 - Usługa czyszczenia przewodów kominowych w budynkach stanowiących własność Gminy Wrocław, będących w zarządzie ZZK- 3 Zadania.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932671448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Elżbiety 3

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-111

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zzk.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zzk.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zzk-wroc.logintrade.net/zapytania_email,220056,9b590104513b269c022b8c9c9c4d1f77.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZZK-NZ/241/3408/233/25 - Usługa czyszczenia przewodów kominowych w budynkach stanowiących własność Gminy Wrocław, będących w zarządzie ZZK- 3 Zadania.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d37cb13-bcc4-4ff0-9a88-144ecb25d555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00090457

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00062751/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Czyszczenie przewodów kominowych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00612444

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZK-NZ/241/3408/233/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 324914,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Zakres usług obejmuje m.in.:
1) czyszczenie przewodów kominowych: dymowych, spalinowych
i wentylacyjnych, w zakresie określonym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 marca 2023 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów)
ZADANIE I – rejony A, B, F, G, H, I:
Liczba czyszczeń przewodów dymowych: 456 (114 przewodów x 4).
Liczba czyszczeń przewodów spalinowych: 426 (213 przewodów x 2).
Liczba czyszczeń przewodów wentylacyjnych: 7 772 (7 772 przewodów x 1).
Łączna liczba przewidywanych w okresie trwania umowy czyszczeń przewodów kominowych: 8 654, w tym:
7 972 czyszczeń w budynkach mieszkalnych
682 czyszczenia w budynkach użytkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów

4.5.5.) Wartość części: 139364,02 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres usług obejmuje m.in.:
1) czyszczenie przewodów kominowych: dymowych, spalinowych
i wentylacyjnych, w zakresie określonym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 marca 2023 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów)
ZADANIE II – rejony Ł, O, P, T:
Liczba czyszczeń przewodów dymowych: 112 (28 przewodów x 4).
Liczba czyszczeń przewodów spalinowych: 194 (97 przewody x 2).
Liczba czyszczeń przewodów wentylacyjnych: 2 238 (2 238 przewodów x 1).
Łączna liczba przewidywanych w okresie trwania umowy czyszczeń przewodów kominowych: 2 544, w tym:
2 317 czyszczeń w budynkach mieszkalnych,
227 czyszczeń w budynkach użytkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów

4.5.5.) Wartość części: 40968,58 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres usług obejmuje m.in.:
1) czyszczenie przewodów kominowych: dymowych, spalinowych
i wentylacyjnych, w zakresie określonym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 marca 2023 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów)
ZADANIE III – rejony R, S, U:
Liczba czyszczeń przewodów dymowych: 1 608 (402 przewodów x 4).
Liczba czyszczeń przewodów spalinowych: 1 330 (665 przewodów x 2).
Liczba czyszczeń przewodów wentylacyjnych: 6 040 (6 040 przewodów x 1).
Łączna liczba przewidywanych w okresie trwania umowy czyszczeń przewodów kominowych: 8 978, w tym:
8 346 czyszczeń w budynkach mieszkalnych
632 czyszczenia w budynkach użytkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów

4.5.5.) Wartość części: 144581,70 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 113383,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 113383,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 113383,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FLORIAN Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskich

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8960002344

7.3.3) Ulica: Chorwacka 47

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-107

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113383,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33378,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 33378,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33378,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FLORIAN Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskich

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8960002344

7.3.3) Ulica: Chorwacka 47

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-107

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33378,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 117492,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117492,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 117492,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FLORIAN Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskich

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8960002344

7.3.3) Ulica: Chorwacka 47

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-107

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 117492,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-02-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi