„Utrzymanie cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Bielsko-Biała”
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00091906
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00091906/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-02-03 10:51
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-142f5790-101b-4f4a-8a6a-44a9d2ebefc8
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00091906 z dnia 2026-02-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie cmentarzy komunalnych na terenie
Gminy Bielsko-Biała”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utrzymanie cmentarzy komunalnych na terenieGminy Bielsko-Biała”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-142f5790-101b-4f4a-8a6a-44a9d2ebefc8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00091906
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042302/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.9 Utrzymanie cmentarzy i miejsc pamięci narodowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00616243
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 214 Zam. może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeśli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności
wymienionych w art. 214 ustawy Pzp. Przepis art. 214 ust. 13 umożliwia Zamawiającemu, osobie prawnej, jeżeli spełnione
są łącznie następujące warunki:a) zam. wspólnie z innymi zamawiającymi sprawuje nad daną osobą prawną kontrolę, która
odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne sprawowanie kontroli ma
miejsce, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:- w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej
wchodzą przedstawiciele wszystkich uczest. zamawiających, z zastrzeżeniem, że poszcz. przedstawiciel może
reprezentować więcej niż jednego zam.,- uczestniczący zamawiający mogą wspólnie wywierać dominujący wpływ na cele
strategiczne oraz istotne decyzje kontrolowanej osoby prawnej,-kontrolow. osoba prawna nie działa w interesie sprzecznym
z interesami zam. spraw. nad nią kontrolę. Ciąg dalszy w części Informacje Dodatkowe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.159.2025.AB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1140000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usług utrzymania cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Bielsko-Biała
2. Lokalizacja cmentarzy komunalnych Gminy Bielsko-Biała:
Cmentarz komunalny przy ul. Ignacego Krasickiego w Bielsku-Białej włącznie z ogrodzeniem, o łącznej powierzchni 0,7965 ha,
Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej w Bielsku-Białej włącznie z ogrodzeniem i schodami kamiennymi poza ogrodzeniem cmentarza przed głównym wejściem, o łącznej powierzchni ok. 12,5 ha.
4.5.3.) Główny kod CPV: 70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
98371111-5 - Usługi utrzymania cmentarzy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1231200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1231200,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1231200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna Synergia
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5472218602
7.3.3) Ulica: Aleja Armii Krajowej 222
7.3.4) Miejscowość: BIELSKO-BIAŁA
7.3.5) Kod pocztowy: 43-316
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1231200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa zawarta na czas określony tj. 12 miesięcy i będzie obowiązywać od dnia 1 lutego 2026 roku. Ciąg dalszy:b) ponad 90 % działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonania zadań powierzonych jej przez zam. sprawujących nad nią kontrolę lub przez inne osoby prawne kontrolowane przez tych zam.,c) wkontrolowanej osobie prawnej nie ma bezp. udziału kapitału prywatnego. W przedm. postępowaniu ww. Zam. jest Gmina
BB, która jako jednostka samorządu terytorialnego stanowi - w myśl art. 9 pkt ustawy o finansach publicznych - jednostkę
sektora finansów publicznych.Zamówienie ma zostać udzielone Spółdzielni Socjalnej Synergia, która posiada osobowość
prawną i działa przez swoje organy w sposób przewidziany przepisami prawa oraz postanowieniami Statutu Spół,
podpisanego przez swoich Członków Założycieli. Organami Spół. są Walne Zgromadzenie i Zarząd, przy czym najwyższym
organem Spół. jest Walne Zgromadzenie. Spółdzielnia powołana została na podstawie Uchwały Nr XIV/309/2019 RM w BB
z dnia 17 gru 2019 r. oraz Uchwały Nr XIV 105/20 Rady Gminy Kozy z dnia 14 sty 2020 r. Członkami Założycielami Spół. są
Gmina BB i Gmina Kozy, którzy z dniem zarejestrowania Spół. w KRS stali się jej członkami. Przedm. działalności Spół. i
jest prowadzenie wspólnego przeds. w oparciu o osobistą pracę jej członków oraz pracowników. Podstawowe cele
statutowe Spółdzielni:1) przywrócenie na rynek pracy przez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą
pracę członków oraz pracowników Spół,2) realizacja doniosłych społecznie celów takich jak tworzenie więzi międzyludzkich
oraz reintegracja społeczna i reintegracja zawodowa - podejmowanie działań mających za przedmiot odbudowanie i
podtrzymanie u członków Spół. oraz u pracowników Spół. umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej oraz
pełnienia ról społ. w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu, a także działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie
do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy,3) prowadzenie działalności społ. i ośw-kult. na rzecz swoich
członków, pracowników oraz ich środowiska lokalnego, a także działalność społecznie użyteczna w sferze działań zawartych
w art. 4 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.Spół. na podstawie umowy o pracę zatrudnia osoby
z gminnego ośrodka pomocy społecznej tym samym realizując swoje podstawowe cele statutowe, polegające na aktywności zawodowej i tworzeniu miejsc pracy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć pracy na wolnym rynku. Dlatego
też udzielenie zam. Pub. Spół. jest uzasadnione.W niniejszym postęp. spełnione zostały przesłanki tj.- Zam. - Miasto BB UM
w BB wspólnie z innym Zam- Gminą Kozy, sprawuje nad Spół. kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich
nad własnymi jednostkami, - w skład organów decyzyjnych Spół. wchodzą przedstawiciele ww. Zam,- Zam. wspólnie
wywierają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje Spół,- Spół. nie działa w interesie sprzecznym z
interesami ww. Zam,- ponad 90% działalności Spół. dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez ww.
zamawiających sprawujących nad nią kontrolę,- w Spół. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Dlatego,
udzielenie zamówienia publicznego Spół. Synergia jest uzasadnione.
| 2026-02-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |