Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji na potrzeby Gminy Dłutów oraz jednostek organizacyjnych na rok 2026.

Gmina Dłutów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00092387
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00092387/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-03 12:27
Lokalizacja
Dłutów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2151737d-3e6a-4da1-a492-88928cbfec01
Identyfikator
7311914326
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaPrzesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

PGE OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNARzeszów, PL · lot 0
758 950,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00092387 z dnia 2026-02-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji na potrzeby Gminy Dłutów oraz jednostek organizacyjnych na rok 2026.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dłutów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647960

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pabianicka 25

1.5.2.) Miejscowość: Dłutów

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-081

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 44 634 05 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dlutow@dlutow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dlutow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2151737d-3e6a-4da1-a492-88928cbfec01

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji na potrzeby Gminy Dłutów oraz jednostek organizacyjnych na rok 2026.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2151737d-3e6a-4da1-a492-88928cbfec01

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00092387

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039983/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na sprzedaży enenrgii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługii jej dystrybucji na potrzeby Gminy Dłutów oraz jednostek organizacyjnych na rok 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00546307

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZII.271.16.2025.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 666666,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji na potrzeby oświetlenia ulicznego, budynków i obiektów stanowiących własność Gminy Dłutów oraz jednostek organizacyjnych Gminy Dłutów na rok 2026.
2. Szacunkowe zużycie energii zawiera wykaz i charakterystykę obiektów dla poszczególnych grup taryfowych w stosunku rocznym określonych w załączniku nr 8 do SWZ.
2. Prognozowane zużycie energii elektrycznej w okresie objętym przedmiotem zamówienia od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi 591 417 kWh i ma charakter orientacyjny i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości.
4. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego szacowanej ilości energii.
5. Dostawa energii elektrycznej dla nowego punktu poboru niewymienionego w załączniku nr 8 do SWZ lub dla punktu, w którym nastąpi przyrost mocy w związku ze zmianą w sposobie wykorzystania instalacji i urządzeń w poszczególnych punktach poboru, będzie dokonywana na podstawie zmiany Załącznika nr 1 do SWZ i do umowy według zasad określonych w umowie.
6. Przedmiot zamówienia będzie realizowany na podstawie umowy kompleksowej, o której mowa w art. 5 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn.).
7. Zamówienie winno być realizowane zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne oraz wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi oraz innymi aktami prawnymi z tej dziedziny.
8. Dostarczana energia spełniać musi standardy jakościowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2020 r. poz. 2026 z późn. zm.).
9. Rozliczenie za energię elektryczną będzie się odbywać wg rzeczywistego zużycia energii zgodnie ze wskazaniami układów pomiarowych wg cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie, które będą niezmienne przez cały czas obowiązywania umowy. Rozliczenie za usługę dystrybucji będzie dokonywane według obowiązujących w danym okresie taryf Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wartość brutto dystrybucji energii elektrycznej w ofercie należy wyliczyć na podstawie cen obowiązujących na dzień składania oferty zgodnie z obowiązującą Wykonawcę taryfą Operatora Systemu Dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz przewidywanego zużycia energii elektrycznej podanego przez Zamawiającego.
10. W przypadku wyboru jako najkorzystniejszego Wykonawcy innego niż dotychczas dostarczający energię elektryczną, po jego stronie leży obowiązek dopełnienia wszelkich formalności i poniesienia wszelkich kosztów związanych z uruchomieniem dostaw energii zgodnie z terminem określonym w SWZ.
11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zapoznanie się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz za uzyskanie wiarygodnej informacji odnośnie warunków, zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na cenę oferty lub realizację zamówienia.
12. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa do:
1) Powiadomienia właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarciu umowy kompleksowej energii elektrycznej oraz o planowanym terminie rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej.
2) Reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z dotychczasowym Sprzedawcą energii elektrycznej lub Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zmiany Sprzedawcy, dotyczy punktów objętych niniejszym zamówieniem.
3) Zamawiający na wniosek wyłonionego Wykonawcy przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy niezwłocznie po podpisaniu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 758950,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 758950,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 758950,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE Obrrót S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8130268082

7.3.3) Ulica: ul. 8-Marca 6

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-959

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 758950,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2026-02-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi