Audyt dostępności architektonicznej Politechniki Krakowskiej oraz audyt dostępności informacyjno-komunikacyjnej Politechniki Krakowskiej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00093378
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00093378/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-02-03 15:06
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-60167637-18dc-4278-b6e9-f457bea9bb22
- Identyfikator
- 6750006257
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00093378 z dnia 2026-02-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Audyt dostępności architektonicznej Politechniki Krakowskiej oraz audyt dostępności informacyjno-komunikacyjnej Politechniki Krakowskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pk.ezamawiajacy.pl/pn/PK/demand/244293/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Audyt dostępności architektonicznej Politechniki Krakowskiej oraz audyt dostępności informacyjno-komunikacyjnej Politechniki Krakowskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60167637-18dc-4278-b6e9-f457bea9bb22
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00093378
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Dostępna PK+”, nr FERS.03.01-IP.08-0173/24-00, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00559984
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KA-2/109/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• Audyt dostępności architektonicznej Politechniki Krakowskiej
Przedmiotem opracowania będzie szczegółowa i profesjonalna weryfikacja stanu dostępności architektonicznej 50 budynków Politechniki Krakowskiej. Audyt ma na celu:
o ocenę zgodności infrastruktury z obowiązującymi przepisami i wytycznymi w zakresie dostępności,
o identyfikację barier architektonicznych oraz przygotowanie szczegółowych rekomendacji ich eliminacji,
o dokonanie zewnętrznej, niezależnej oceny dotychczasowych analiz dostępności wykonanych przez pracowników PK.
• Audyt dostępności informacyjno-komunikacyjnej Politechniki Krakowskiej
Opracowanie obejmie kompleksową, profesjonalną analizę dostępności w zakresie informacyjno-komunikacyjnym w skali całej uczelni. Zakres audytu przewiduje:
o ocenę zgodności stosowanych rozwiązań z aktualnymi standardami i dobrymi praktykami,
o identyfikację barier w komunikacji i dostępie do informacji dla osób ze szczególnymi potrzebami,
o przygotowanie szczegółowych rekomendacji działań naprawczych,
o zewnętrzną weryfikację ocen dostępności wykonanych dotychczas przez pracowników PK.
informacyjno-komunikacyjnej Politechniki Krakowskiej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71317210-8 - Usługi doradcze w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa
79212000-3 - Usługi audytu
71620000-0 - Usługi analizy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W toku czynności badania i oceny ofert Zamawiający powziął informacje, że:• warunek określony w SWZ
• kryterium oceny ofert „Klauzule społeczne”
• odpowiedź Zamawiającego udzielona na pytanie do SWZ w zakresie zaangażowania testerów z niepełnosprawnością zostały sformułowane w sposób dopuszczający dwie odmienne interpretacje zarówno co do sposobu wykazania spełnienia warunku oraz zasad punktowania w kryterium „Klauzule społeczne”. Powyższa niejednoznaczność powoduje brak możliwości przyjęcia jednolitego, obiektywnego oraz weryfikowalnego wzorca oceny ofert, co uniemożliwia ich prawidłowe i porównywalne ocenienie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
| 2026-02-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |