Dostawa produktów farmaceutycznych dla pacjentów PZOL w Grojcu

POWIATOWE ZAKŁADY OPIEKUŃCZO-LECZNICZE W GROJCU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00094411
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00094411/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-04 10:40
Lokalizacja
Grojec, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-92510432-bd42-469e-aeb1-a610d3f5805e
Identyfikator
5491669659
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty farmaceutyczne

Wykonawcy

1 przyznane

NEUCA SPÓŁKA AKCYJNAToruń, PL · lot 0
2452,56 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00094411 z dnia 2026-02-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa produktów farmaceutycznych dla pacjentów PZOL w Grojcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE ZAKŁADY OPIEKUŃCZO-LECZNICZE W GROJCU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000298301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Ogrodowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Grojec

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-615

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mmilon@pzolgrojec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzolgrojec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa produktów farmaceutycznych dla pacjentów PZOL w Grojcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92510432-bd42-469e-aeb1-a610d3f5805e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00094411

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024637/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa produktów farmaceutycznych dla pacjentów PZOL w Grojcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z przyjęciem do Zakładu nowych pacjentek oraz włączeniem pacjentce przebywającej w PZOL w Grojcu do leczenia leków , koniecznym stał się zakup leków związany z ochroną zdrowia i ratowaniem życia ludzkiego, z uwagi na fakt, że lek ten należy podać w jak najkrótszym czasie i jednocześnie nie ma możliwości zachowania terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia, z przyczyn niezależnych od zamawiającego.
Produkty farmaceutyczne objęte przedmiotem umowy nie zostały ujęte w postępowaniu przeprowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. r. PZP w wyniku, którego została zawarta umowa nr PZOL/LF/263/30/2025 z dnia 24.10.2025 r., gdyż na moment podpisywania umowy nie było wiadomo, aby te leki miały być stosowane u pacjentek (nie zostało zlecone stosowanie leków), w związku z tym, znajduje uzasadnienie udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZOL.ZP.262a.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa produktów farmaceutycznych zgodnie z formularzem asortymentowo-cenowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NEUCA Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8790017162

7.3.3) Ulica: Forteczna 35-37

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2452,56 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-05 do 2026-10-23
2026-02-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy