Budowa drogi gminnej w Nowym Dworze Bratiańskim oraz budowa chodnika w Bratianie (II postępowanie)
Gmina Bratian
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00097883
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00097883/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-02-05 14:21
- Lokalizacja
- Mszanowo, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-30837ddf-c412-41cd-8aa5-53ca7319b38a
- Identyfikator
- 8771468461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne elektryczne
Wykonawcy
2 przyznane
LESZEK MOCZADŁONowe Miasto Lubawskie, PL · lot 0
944 760,76 PLNALBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 1
176 493,51 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00097883 z dnia 2026-02-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w Nowym Dworze Bratiańskim oraz budowa chodnika w Bratianie (II postępowanie)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bratian
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118922
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podleśna 1
1.5.2.) Miejscowość: Mszanowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 56 472 63 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminabratian.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminabratian.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30837ddf-c412-41cd-8aa5-53ca7319b38a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w Nowym Dworze Bratiańskim oraz budowa chodnika w Bratianie (II postępowanie)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30837ddf-c412-41cd-8aa5-53ca7319b38a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00097883
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00560718
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RD.271.1.24.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach zamierzenia dla części I. Budowa drogi gminnej w miejscowości Nowy Dwór Bratiański wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonane zostaną następujące prace:4.2.1. Branża drogowa
A) Roboty przygotowawcze
- roboty rozbiórkowe
- roboty ziemne
- formowanie zagęszczenie nasypów
- montaż rur osłonowych
- wycinka drzew i krzewów
B) Kanalizacja deszczowa
- kanały z rur SN8 o śr. 400 mm
- kanały z rur SN8 o śr. 300 mm
- kanały z rur SN8 o śr. 200 mm
- studnie betonowe z kręgów o śr. 1000 mm
- studnie betonowe z kręgów o śr. 1200 mm
- wpusty uliczne o śr. 500 mm
C) Jezdnia z kostki betonowej
- kostka betonowa gr. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm
- podbudowa z mieszanki związanej spoiwem cem. C8/10 gr. 20 cm
- warstwa mrozoochronna z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym (cement) C1,5/2. gr. 22 cm
- krawężniki betonowe najazdowe o wymiarach 15x22 cm
D) Jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego, nawierzchnia z kostki przy jezdni
Konstrukcja jezdni
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W gr. 5 cm
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm
- warstwa mrozoochronna z gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym (cement) C1,5/2 gr. 22 cm
- krawężniki betonowe najazdowe o wymiarach 15x22 cm
- krawężniki betonowe o wymiarach 15x30 cm
- oporniki betonowe o wymiarach 12x25 cm
E) Zjazdy z kostki betonowej
- kostka betonowa gr. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm
- podbudowa z mieszanki związanej spoiwem cem. C8/10 gr. 20 cm
- warstwa mrozoochronna z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym (cement) C1,5/2. gr. 22 cm
- obrzeża betonowe 8x30 cm
F) Droga dla pieszych z kostki betonowej
- kostka betonowa gr. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm
- podbudowa z mieszanki związanej spoiwem cem. C8/10 gr. 15 cm
- warstwa mrozoochronna z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym (cement) C1,5/2. gr. 22 cm
- obrzeża betonowe 8x30 cm
G) Wykończenia
- przełożenie kostki betonowej
- ażury betonowe
- ogrodzenie segmentowe
- regulacja bram wjazdowych
- plantowanie/humusowanie
- malowanie symboli farbą cienkowarstwową
- oznakowanie pionowe
- barierki U-11a niskie
- sadzenie drzew
4.2.2. Branża elektryczna
- budowa linii kablowej, kablem YAKXS 4x35 mm2
- stawianie słupów oświetleniowych wraz z wysięgnikami i oprawami typu LED
- budowa szafki oświetleniowej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 7 oraz przedmiary
robót stanowiące załącznik nr 9.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 894308,94 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach zamierzenia dla części II Przebudowa ulicy Olsztyńskiej w Bratianie polegająca na budowie chodnika, wraz z infrastruktura towarzyszącą na odcinku od ul. Polnej w stronę Ronda DK 15 wykonane zostaną następujące prace:A) Roboty przygotowawcze
- roboty rozbiórkowe
- formowanie zagęszczenie nasypów
B) Droga dla pieszych z kostki betonowej
- kostka betonowa gr. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm
- podbudowa z mieszanki związanej spoiwem cem. C8/10 gr. 15 i 20 cm
- warstwa odsączająca z piasku gr. 10 cm
- mechaniczne wykonanie koryta głębokości 36 cm
- krawężniki betonowe najazdowe o wymiarach 15x22 cm
- krawężniki betonowe drogowe o wymiarach 15x30 cm
- obrzeża betonowe 8x30 cm
C) Wykończenia
- plantowanie/humusowanie
- malowanie symboli farbą cienkowarstwową
- montaż punktowych elementów odblaskowych
- oznakowanie pionowe
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 8 oraz przedmiary robót stanowiące załącznik nr 10.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.5.) Wartość części: 138211,38 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 944760,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1291345,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 944760,76 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NPB Leszek Moczadło
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 519630104
7.3.4) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 944760,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-048.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 176493,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219663,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 176493,51 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALBUD sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 523544086
7.3.4) Miejscowość: Brodnica
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 176493,51 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-048.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-02-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |