Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kostrzyn- część III: Modernizacja drogi w miejscowości Buszkówiec- zamówienie na podobne roboty budowlane

Gmina Kostrzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00097950
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00097950/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-05 14:35
Lokalizacja
Kostrzyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-915f8605-2ac2-4723-854b-24f93ca2b9c8
Identyfikator
7773114347
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNANekla, PL · lot 0
120 337,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00097950 z dnia 2026-02-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kostrzyn- część III:
Modernizacja drogi w miejscowości Buszkówiec- zamówienie na podobne roboty budowlane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kostrzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259554

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Kostrzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-025

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kostrzyn.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kostrzyn.wlkp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kostrzyn- część III:
Modernizacja drogi w miejscowości Buszkówiec- zamówienie na podobne roboty budowlane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-915f8605-2ac2-4723-854b-24f93ca2b9c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00097950

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041945/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kostrzyn- część III: Modernizacja drogi w miejscowości Buszkówiec"- zamówienie na podobne roboty budowlane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 16.04.2025r. podpisano umowę nr RF.272.1.13.3.2025.FZ1 z Firmą Drogową Begier Sławomir Spółka Komandytowo-Akcyjna na kwotę 246 000,00 zł brutto w wyniku postępowania na podst. art. 275 pkt 1 ustawy pzp "Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kostrzyn- część III:Modernizacja drogi w miejscowości Buszkówiec"(nr p. RF.271.1.2.2025.FZ1).W ogłoszeniu o zamówieniu(nr 2025/BZP00023966 z dnia 2025-01-10)zostało przewidziane udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych do wysokości 50% wartości zamówienia podst..Zgodnie z jego zapisami, roboty budowlane, o których mowa w art.214 ust.1 pkt7 ustawy zostaną zlecone w przypadku zaistnienia takiej konieczności oraz określono warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie. W związku z powyższym, Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia na podobne roboty budowlane na podstawie art.305 ust.1 w związku z art.214 ust. 1 pkt 7) ustawy pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RF.271.2.1.2026.FZ1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 97835,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót drogowych polegających na odtworzeniu drogi, których zakres wskazuje załącznik nr 4 . Dodatkowo wymagania dotyczące wykonania i jakości robót oraz materiałów zostały określone w projekcie oraz STWIORB dla zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120337,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 120337,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120337,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo – Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7891796546

7.3.3) Ulica: ul.Polna 1a

7.3.4) Miejscowość: Nekla

7.3.5) Kod pocztowy: 62-330

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120337,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2026-02-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane