Usługa opracowania planu ogólnego gminy Niepołomice

Gmina Niepołomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00102705
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00102705/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-09 14:37
Lokalizacja
Niepołomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cf603d1a-8da6-46dd-a2cf-edb9437a8153
Identyfikator
6831395375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi planowania przestrzennego

Wykonawcy

1 przyznane

MCF GRUPA PROJEKTOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
479 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00102705 z dnia 2026-02-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa opracowania planu ogólnego gminy Niepołomice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 122509468

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.topor@drwinia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa opracowania planu ogólnego gminy Niepołomice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf603d1a-8da6-46dd-a2cf-edb9437a8153

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00102705

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00061122/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Usługa opracowania planu ogólnego gminy Niepołomice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00574643

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.52.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 223577,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i sporządzenie planu ogólnego Gminy Niepołomice obejmujący obszar w granicach administracyjnych gminy Niepołomice, zgodnie z uchwałą nr XV/163/25 Rady Miejskiej w Niepołomicach z dnia 24 kwietnia 2025r. Przy czym po 1 stycznia 2026r,. na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2025r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany nazwy gminy (Dz. U z dnia 31.07.2025r. poz. 1046) obszar gminy zwiększy się o 3,22 ha (o dz. 1932/1, która aktualnie znajduje się w obrębie Kłaj, gmina Kłaj).

Zamówienie obejmuje:
Dla obszaru miasta i gminy Niepołomice w granicach administracyjnych, należy wykonać analizę aktualnego stanu zagospodarowania terenu miasta i gminy (inwentaryzację), analizę obowiązujących planów miejscowych i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminny Niepołomice, dokonać analizy zgłaszanych wniosków (w wyznaczonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice terminie wpłynęły 963 wnioski, należy także przeanalizować wnioski które wpłynęły po terminie oraz przed wyznaczonym terminie w ilości około 2531 wniosków, i kolejne które na bieżąco wpływają), wyznaczyć na obszarze miasta strefy funkcjonalne, w zależności od potrzeb ustalić gminne standardy dostępności społecznej oraz obszary uzupełniania zabudowy, przeprowadzić procedury wg wymagań ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, dotyczących planu ogólnego.
Plan ogólny będący przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.
Zamawiający wymaga udzielenia przez wykonawcę gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia na okres co najmniej 36 miesięcy, liczonych od dnia ostatecznego odbioru przedmiotu zamówienia.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik do SWZ.

Zamawiający nie określa, zgodnie z art. 95 Pzp, wymogu zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia z uwagi, iż charakter czynności, realizowanych w ramach niniejszego zamówienia nie uzasadnia wykonywania pracy w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1976r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. .zm. ). Samodzielną funkcję do wykonania przedmiotu zamówienia mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające stosowne uprawnienia. W związku z powyższym nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 479700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 479700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MCF grupa projektowa sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Magdalena Czechowska MC kwadrat – studio projektowe

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793232285

7.3.3) Ulica: Aleja Adolfa Dygasińskiego 5

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-820

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 479700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

2026-02-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi