Przebudowa i modernizacja siedziby Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 5
KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00500217
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00500217/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-16 08:40
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a80ea0bb-b015-4f9c-b092-be73782c604e
- Identyfikator
- 6342697680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00500217 z dnia 2024-09-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i modernizacja siedziby Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 5
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i modernizacja siedziby Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 52.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a80ea0bb-b015-4f9c-b092-be73782c604e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00500217
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037464/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Przebudowa i modernizacja siedziby KZGM przy ul. Grażyńskiego 5 w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00463410
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.084.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 267900,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i modernizacja siedziby Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 5. Zakres robót obejmuje w szczególności wykonanie następujących robót:
1) adaptacje pomieszczeń biurowych
2) adaptacje pomieszczenia portierni
3) modernizacje instalacji elektrycznej
Zakres robót obejmuje również wszelkie czynności niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, a nie wyszczególnione w żadnej pozycji przedmiarów robót, wyszczególnione między innymi w Rozdziale XVII pkt 4 ppkt 9) SWZ oraz wskazane w dokumentacji i/lub umowie.
2. INFORMACJE ISTOTNE DLA REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
1) Roboty budowlane będą wykonywane w siedzibie Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania porządku i czystości w miejscu wykonywania robót, w ciągach komunikacyjnych oraz w otoczeniu budynku (parking, droga dojazdowa, chodniki, teren zielony). Dostawy wyrobów budowlanych i ich składowanie należy każdorazowo uzgadniać z inspektorem nadzoru.
2) Z uwagi na fakt, że pomieszczenia, w których będą wykonywane roboty budowlane znajdują się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym (punkt obsługi klienta i pomieszczenie ochrony) lub w bardzo bliskiej odległości od budynku mieszkalnego wielorodzinnego (wydzielenie dwóch pomieszczeń biurowych dla prawników), roboty budowlane będą mogły być wykonywane w godz. 7.00 – 20.00 w sposób jak najmniej uciążliwy dla pracowników KZGM, petentów i mieszkańców budynku Grażyńskiego 5 w Katowicach. Należy zapewnić stały, bezpieczny dostęp do wejść do budynków (również dla drogi dojazdowej do budynku oraz parkingu), zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i p.poż.
3) Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji na cały zakres objęty umową wynosi 3 lata.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Dokumentacja projektowa wraz ze STWiORB stanowiące załącznik nr 3 do SWZ,
2) projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SWZ,
3) przedmiary robót stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
3. Wymóg spełniania wymagań określonych przez przepisy ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083 z późn. zm.) został określony w § 2 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45262522-6 - Roboty murarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożone zostały 3 oferty. Oferta z najniższą ceną (269 332,61 zł brutto), złożona przez KONSTRUKTIVA sp. z o.o. al. Bolesława Krzywoustego 4/1, 40-870 Katowice, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy, ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia - Wykonawca nie dołączył wszystkich kosztorysów ofertowych.Następna w kolejności oferta, złożona przez ROB – BUD Robert Siudyka, ul. 21 Stycznia 235, 42-460 Przeczyce, z zaoferowaną ceną w wysokości 453 556,82 zł brutto, przekracza o 124 038,75 zł brutto kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (329 518,07 zł brutto).
Zamawiający nie posiada środków, aby zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435556,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 615905,56 PLN
| 2024-09-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |