Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-poszukiwawczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej
Gmina Kargowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00500231
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00500231/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-16 08:43
- Lokalizacja
- Kargowa, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b76855f3-0b3e-4bda-953a-bdf55ecffab9
- Identyfikator
- 9231049471
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Pojazdy służb ratowniczych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00500231 z dnia 2024-09-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-poszukiwawczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kargowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770735
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 33
1.5.2.) Miejscowość: Kargowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-120
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683525131
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kargowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kargowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b76855f3-0b3e-4bda-953a-bdf55ecffab91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-poszukiwawczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b76855f3-0b3e-4bda-953a-bdf55ecffab9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00500231
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026680/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-poszukiwawczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00460074
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 408650,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego samochodu ratowniczo – poszukiwawczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej. Wymagania dla pojazdu: fabrycznie nowy, rok produkcji 2024, typ nadwozia: Furgon, 5 miejsc siedzących z drugim rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową, napęd minimum 4x2, ilość drzwi: 4. Szczegółowe wymagania dotyczące pojazdu określa Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 29 sierpnia 2024 r. do godz. 10.00 wpłynęła jedna oferta, od Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Wolica, Al. Katowicka 9, 05-830 Nadarzyn za cenę realizacji zamówienia 508 345,47 zł. Oferta przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę nie większą niż 370 000,00 zł. Kwota ta została określona na podstawie kosztorysu inwestorskiego opracowanego przez Zamawiającego.
Mając na uwadze powyższe unieważnienie postępowania na podstawie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP jest w pełni uzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 508345,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 508345,47 PLN
| 2024-09-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |