„Inwestycje drogowe na terenie dróg gminnych – Budowa chodnika ul. Krakowska (od ronda do wiaduktu) wraz z odwodnieniem w okolicach wiaduktu kolejowego”.

GMINA MIEJSKA JAROSŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00106082
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00106082/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-11 10:42
Lokalizacja
Jarosław, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42c33939-17a9-4862-9182-894759b62c9b
Identyfikator
7922031550
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00106082 z dnia 2026-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Inwestycje drogowe na terenie dróg gminnych – Budowa chodnika ul. Krakowska (od ronda do wiaduktu) wraz z odwodnieniem w okolicach wiaduktu kolejowego”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA JAROSŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Jarosław

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-500

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@um.jaroslaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastojaroslaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_jaroslaw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Inwestycje drogowe na terenie dróg gminnych – Budowa chodnika ul. Krakowska (od ronda do wiaduktu) wraz z odwodnieniem w okolicach wiaduktu kolejowego”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42c33939-17a9-4862-9182-894759b62c9b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00106082

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00063281

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1198354,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Inwestycje drogowe na terenie dróg gminnych – Budowa chodnika ul. Krakowska (od ronda do wiaduktu) wraz z odwodnieniem w okolicach wiaduktu kolejowego” - zgodnie z SWZ, OPZ oraz dokumentacją techniczną przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

Gmina Miejska Jarosław w roku 2025, uzyskała decyzje pozwolenie na budowę oraz brak sprzeciwu do zgłoszenia robót na terenie należącym do PKP S.A., przez który przebiega ciąg ulicy Krakowskiej. Mimo faktu, iż Gmina uzyskała pozwolenie na budowę, zgodnie z w warunkami ZUD kolejowy, PKP PLK oraz PKP nieruchomości przed wejściem należy zaktualizować przedmiotowe dokumenty aby uzyskać aneks przedłużający możliwość wejście w teren, który obowiązuje do 28.02.2026. Po wysłaniu pisma do PKP z prośbą o aktualizację warunków umożliwiających wejście w teren Gmina uzyskała informację, iż na terenie kolejowym prowadzone są aktualnie prace projektowe pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 91 i 92 na odcinku Rzeszów – Medyka (granica państwa) wraz z liniami przyległymi wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach projektu pn.:„Prace na linii kolejowej E30 Rzeszów – Medyka (granica państwa)” i nasza dokumentacja nie jest kompatybilna z ich założeniami. W związku z powyższym należy dokonać aktualizacji całej dokumentacji oraz jej zmianę, ze względu na znaczne zaniżenie niwelety drogi. Biorąc powyższe pod uwagę wymagana będzie korekta dokumentacji projektowej, a tym samym zmiana pozwolenia na budowę. Wobec tego Gmina nie uzyskuje możliwości wejścia w teren PKP, dopiero po korekcie dokumentacji. Ponieważ postepowanie o zamówienie publiczne w części obejmuje przedmiotowy teren, realizacja tego zadania w całości nie jest możliwa. Zadanie w całości będzie można zrealizować po ponownych uzgodnieniach z PKP i być może zmiany decyzji pozwolenie na budowę.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane