Opracowanie dokumentacji projektowej dla zdania pn.: „Usuwanie skutków powodzi polegające na przebudowie drogi krajowej nr 46i na odcinku miejscowości Kamienica.”

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00106313
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00106313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-11 11:27
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20042173-b81c-4c87-b9a8-cf2213674c29
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneGeotechniczne usługi inżynieryjne

Wykonawcy

1 przyznane

PRACOWNIA PROJEKTOWA "MOSTOPOL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 0
597 534 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00106313 z dnia 2026-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zdania pn.: „Usuwanie skutków powodzi polegające na przebudowie drogi krajowej nr 46i na odcinku miejscowości Kamienica.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zdania pn.: „Usuwanie skutków powodzi polegające na przebudowie drogi krajowej nr 46i na odcinku miejscowości Kamienica.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20042173-b81c-4c87-b9a8-cf2213674c29

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00106313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00109955/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa drogi krajowej nr 46i na odcinku m. Kamienica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609980

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OOP.D-3.2411.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 469423,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Usuwanie skutków powodzi polegające na przebudowie drogi krajowej nr 46I na odcinku miejscowości Kamienica.”
Celem inwestycji, której dotyczy niniejsza dokumentacja projektowa jest usunięcie skutków powodzi polegające na przebudowie drogi krajowej nr 46i w miejscowości Kamienica na odcinkach: km 2+050 do km 2+290 oraz od km 4+700 do km 5+110 o łącznej długości 0,650 km.
W ramach inwestycji przewidziano przebudowę ok. 0,650 m odcinka drogi krajowej nr 46i w miejscowości Kamienica obejmującą w szczególności:
- usuniecie skutków powodzi z 2024 r.,
- przebudowę konstrukcji drogi krajowej, ewentualne wzmocnienie nasypu drogowego;
- przebudowę murów oporowych rzeki Biała Woda na ww. odcinkach stanowiących element konstrukcyjny drogi;
- kompleksową przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową – ul. Robotniczą,
- przebudowę i odtworzenie systemu odwodnienia drogi,
- rozbiórkę i budowę 2 przepustów,
- przebudowę oświetlenia drogi,
- przebudowę kolizji sieci infrastruktury związanej i niezwiązanej z drogą.

Opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje swoim zakresem:
1) Mapę do celów projektowych
2) Dokumentację geotechniczna wraz z dokumentacją badań nawierzchni
3) Projekt Budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami;
4) Operat Wodnoprawny
5) Projekt stałej organizacji ruchu
6) Materiały do wniosku o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę (decyzje, uzgodnienia, zatwierdzenia, opinie, wypisy, itp.)
7) Audyt BRD
8) Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Projekt wykonawczy [część drogowa + branże], Kosztorys inwestorski, Specyfikacje Techniczne Wykonania i odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy Ofertowe)

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 597534,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 726185,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 597534,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Projektowa MOSTOPOL sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 160055770

7.3.3) Ulica: ul. Jagiełły 39

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 597534,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi