Dostosowanie budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych przy ul. Bankowej 14 w Katowicach do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00107218
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00107218/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-11 14:14
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7bf946ce-f197-4690-afb6-7cce02d66b4d
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty murarskie i muroweRoboty malarskieRoboty w zakresie burzeniaInstalowanie sprzętu gaśniczegoInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty instalacyjne elektrycznePokrywanie podłóg i ścianInstalowanie zabudowanych mebliRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty izolacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówTynkowanie

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE FRAKTAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 0
14 919 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00107218 z dnia 2026-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych przy ul. Bankowej 14 w Katowicach do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://us.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych przy ul. Bankowej 14 w Katowicach do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bf946ce-f197-4690-afb6-7cce02d66b4d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00107218

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00494061

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.7.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10773699,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w podziale na zakres podstawowy zamówienia (część gwarantowana) polegających na dostosowaniu budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej i zakres opcjonalny zamówienia (prawo opcji) polegający na wykonaniu robót budowlanych w zakresie modernizacji auli im. M. Kopernika zlokalizowanej w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych segment E poprzez dostosowanie do obowiązujących warunków bezpieczeństwa pożarowego (opcja nr 1) oraz wykonaniu robót budowlanych w zakresie modernizacji auli im. W Pańki zlokalizowanej w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych segment D poprzez dostosowanie do obowiązujących warunków bezpieczeństwa pożarowego (Opcja nr 2), który może być realizowany w całości lub części w ramach danej opcji. Szczegóły dotyczące prawa opcji zawiera ust. 3 niniejszego rozdziału oraz wzór umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres dla zamówienia podstawowego został zawarty jest w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (stanowiącej załącznik nr 2.1) oraz w dokumentacji projektowej opracowanej w 2022 roku przez firmę UTEX Sp. z o.o. (załącznik nr 1 do STWIORB), składającej się z: STWiORB, projektu budowlanego, projektu wykonawczego dla poszczególnych branż, przedmiarów robót (załączone przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy), decyzji 0614/2022 z dnia 05.09.2022r. zatwierdzającej projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz Ekspertyzy Technicznej warunków bezpieczeństwa pożarowego i rozwiązań zastępczych opracowanych przez Rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń ppoż. mgr inż. Marcina Wyrzykowskiego, które to dokumenty wraz z umową należy rozpatrywać łącznie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres dla opcji nr 1 i 2 został zawarty jest w STWIORB dla opcji (załącznik nr 2.2) oraz przedmiarach robót (załącznik nr 1 do STWiORB dla zakresu opcji).
3. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji:
1) Opcja nr 1 – obejmująca poniżej wskazane główne grupy robót budowlanych:
- Remont podłogi w auli im. M. Kopernika,
- Montaż foteli audytoryjnych w auli im. M. Kopernika.
2) Opcja nr 2 – obejmująca poniżej wskazane główne grupy robót budowlanych:
- Remont podłogi w auli im. W. Pańki,
- Montaż foteli audytoryjnych w auli im. W. Pańki.
Szczegółowy zakres robót prawa opcji został określony w dokumentach, o których mowa w ust. 1 pkt 8) lit. b) SWZ. Szczegóły dotyczące opcji, określenie rodzaju i okoliczności skorzystania z prawa opcji zawiera załącznik nr 3 do SWZ (wzór umowy).
4. Termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia (zakres podstawowy + ewentualne uruchomione opcje) do 33 miesięcy od daty przekazania terenu budowy, z zastrzeżeniem, że wykonanie Przedmiotu Umowy w zakresie części objętej prawem opcji nastąpi w terminie minimum 6 miesięcy od daty uruchomienia danej opcji, z tym, że termin ów nie może przekroczyć daty zakończenia realizacji Umowy.
Przekazanie terenu robót nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od daty zawarcia Umowy.
5. Okres gwarancji i rękojmi określono w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15744000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18711000,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15744000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE FRAKTAL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532567402

7.3.3) Ulica: Śliżowy Potok 1

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14919900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 33 miesiące

2026-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane