Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego w celu poprawy ergonomii pracy pracowników zatrudnionych na stanowisku fizjoterapeuty

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00109006
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00109006/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-12 13:26
Lokalizacja
Rypin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03b279c1-8f45-4bd0-b11c-0ef70d77770d
Identyfikator
8921296985
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia medyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00109006 z dnia 2026-02-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego w celu poprawy ergonomii pracy pracowników zatrudnionych na stanowisku fizjoterapeuty

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

1.3.) Oddział zamawiającego: SP ZOZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910858394

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 2

1.5.2.) Miejscowość: Rypin

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 542308723

1.5.8.) Numer faksu: 542308729

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.materska@spzozrypin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzozrypin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

platformazakupowa.pl/pn/spzozrypin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego w celu poprawy ergonomii pracy pracowników zatrudnionych na stanowisku fizjoterapeuty

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03b279c1-8f45-4bd0-b11c-0ef70d77770d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00109006

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00155406/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.2.4 Dostawa sprzętu medycznego dla poradni otolaryngologicznej,okulistycznej,gastroenterologicznej,fizjoterapii i ginekologicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP.383.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 49640,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego w celu poprawy ergonomii pracy pracowników zatrudnionych na stanowisku fizjoterapeuty

4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z zapisem art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, które obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego .

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W toku prowadzonego postępowania Zamawiający dopatrzył się, iż w opisie przedmiotu zamówienia doszło do niepełnego oraz nieprecyzyjnego określenia parametrów technicznych przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia nie obejmuje wszystkich istotnych wymagań technicznych, które są niezbędne do jednoznacznego określenia zakresu zamówienia oraz prawidłowego sporządzenia ofert przez Wykonawców. Zamawiający w parametrach technicznych nie wymagał stacji dokującej niezbędnej do podnośnika podłogowego sterowanego elektrycznie, a ponadto w opisie przedmiotu zamówienia stołu rehabilitacyjnego pominięto parametr dotyczący kół jezdnych, które są niezbędne podczas transportu pacjenta.
Braki w parametrach technicznych mogą skutkować różną interpretacją przedmiotu zamówienia przez Wykonawców, co prowadzi do ryzyka złożenia ofert nieporównywalnych oraz naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców. Mając na uwadze konieczność zapewnienia przejrzystości postępowania oraz prawidłowego opisu przedmiotu zamówienia, Zamawiający uznał, iż dalsze prowadzenie postępowania w obecnym kształcie jest niezasadne.
Powyższe uchybienie stanowi wadę postępowania, której nie można usunąć po otwarciu ofert, ponieważ wykonawcy składali oferty w oparciu o niekompletny opis przedmiotu zamówienia. Wada ta uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego .

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49572,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 60048,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-02-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy