Ochrona i dozorowanie budynków biurowych Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00111717
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00111717/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-16 08:20
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2bb3e525-65ed-4200-b8c7-269dcd5ee6d8
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskie

Wykonawcy

1 przyznane

OCHRONA MIENIA KRAKÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
843 628,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00111717 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ochrona i dozorowanie budynków biurowych Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 126167416

1.5.8.) Numer faksu: 126167417

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ochrona i dozorowanie budynków biurowych Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bb3e525-65ed-4200-b8c7-269dcd5ee6d8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00111717

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038804/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.112 Ochrona i dozorowanie budynków biurowych siedziby i oddziałów ZDMK w Krakowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00595239

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/XII/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 892866,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa społeczna polegająca na świadczeniu usługi ochrony i dozorowania budynków biurowych Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Usługę należy zrealizować w oparciu o obowiązujące akty prawne:
- Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. 2025 poz. 532),
- Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2019 poz. 1781)

b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
• projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ
• zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ
• zakresu obowiązków pracownika ochrony stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ
c) Zamawiający, zgodnie z art. 121 ustawy Pzp, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.

Przez kluczowe części zamówienia Zamawiający rozumie: wykonywanie czynności obejmujących ochronę i dozorowanie mienia przez pracowników Wykonawcy, w tym posiadanie własnej grupy interwencyjnej (nie dopuszcza się Podwykonawców w powyższym zakresie).
W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie, zakres czynności wskazany powyżej musi realizować Wykonawca, który posiada aktualną Koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności związanej z ochroną osób i mienia zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. 2025 poz. 532).

d) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności związane z realizacją umowy zgodnie z zakresem czynności, będącym integralną częścią umowy.
Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego

e) Termin wykonania zamówienia: od dnia 31 stycznia 2026 r. od godz.12.00 w południe do dnia 29 stycznia 2027 r. do godz. 12.00. w południe.

f) Przed złożeniem oferty Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej. Nieprzeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust 1 pkt 18) pzp. Wizja lokalna odbędzie się w dniach 17.12.2025r i 18.12.2025r w godzinach 9.00- 12.00 po uprzednim potwierdzeniu udziału w wizji u pracownika Działu
Administracji ZDMK – osoba do kontaktu: Pani Karina Moryto tel. 12 616 75 34. Potwierdzeniem odbycia wizji lokalnej będzie protokół podpisany przez
przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 843628,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 989302,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 843628,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Ochrona Miesia Kraków Sp. z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Agencja Ochrony Osób i Mienia Justus Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793170609

7.3.3) Ulica: ul. Górników 13

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-819

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 843628,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-31 do 2027-01-29

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi