„Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Nowogrodziec”

Gmina Nowogrodziec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00111843
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00111843/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-16 08:58
Lokalizacja
Nowogrodziec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b27c4d9-fc0e-4ac0-b533-cd7e5ba75616
Identyfikator
6121636266
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KONSERWACJI URZĄDZEŃ WODNYCH I MELIORACYJNYCH "MELIOBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowogrodziec, PL · lot 0
576 931,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00111843 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Nowogrodziec”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowogrodziec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821581

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowogrodziec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-730

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.jaworska@nowogrodziec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowogrodziec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b27c4d9-fc0e-4ac0-b533-cd7e5ba75616

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Nowogrodziec”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b27c4d9-fc0e-4ac0-b533-cd7e5ba75616

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00111843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080121/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Bieżące utrzymanie dróg w Gminie Nowogrodziec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający przewidział możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art.214 ust.1 pkt. 7 Pzp. we wcześniejszym postępowaniu. Przedmiotem będzie udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – tożsamych z przedmiotem podstawowego zamówienia. Całkowita wartość zamówienia – podobnych robót budowlanych - została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego Szacunkowa wartość zamówienia ustalona w 2025 roku wynosiła: 1 649 790, 00PLN, w tym wartość zamówień podobnych w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego wynosi: 1 099 860,00 PLN. Wartość ta została ustalona w dniu 03 marca 2025 przy ustalaniu wartości szacunkowej zamówienia dla zadania p.n. „Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Nowogrodziec”
uzasadnienie prawne: tryb z wolej ręki na podstawie art. 305 pkt1) w związku z 214 ust. 1 pkt7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024. poz. 1320 ze zm.).

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-d91d16d8-1365-4da4-a03c-b7ff4b42f2a8

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 622400,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie następujących prac: cząstkowe naprawy nawierzchni bitumicznych, bieżące naprawy dróg tłuczniowych oraz gruntowo-kamiennych, a także naprawy obiektów budowlanych i innych urządzeń stanowiących integralną część drogi, w tym przepustów i mostów. Zakres prac obejmuje również wymianę i uzupełnianie oznakowania drogowego oraz montaż progów zwalniających.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych MELIOBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6121175405

7.3.3) Ulica: Lubańska 42

7.3.4) Miejscowość: Nowogrodziec

7.3.5) Kod pocztowy: 59-730

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 576931,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane