Zlecenie przygotowania nieruchomości Powiatu Myszkowskiego zlokalizowanych w Myszkowie przy ul. Pułaskiego do sprzedaży oraz zorganizowanie i przeprowadzenie przetargów na zbycie nieruchomości...

Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00111975
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00111975/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-16 09:37
Lokalizacja
Myszków, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e963cf9-fc0b-4b7a-8132-ea81014f44af
Identyfikator
5771975185
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie nieruchomościUsługi w zakresie obsługi nieruchomości własnychSprzedaż nieruchomości innych niż mieszkalne

Wykonawcy

1 przyznane

KATOWICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA SPÓŁKA AKCYJNAKatowice, PL · lot 0
420 656,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00111975 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zlecenie przygotowania nieruchomości Powiatu Myszkowskiego zlokalizowanych w Myszkowie przy ul. Pułaskiego do sprzedaży oraz zorganizowanie i przeprowadzenie przetargów na zbycie nieruchomości...

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pułaskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Myszków

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343159100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: arleta.kaliciak@powiatmyszkowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatmyszkowski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zlecenie przygotowania nieruchomości Powiatu Myszkowskiego zlokalizowanych w Myszkowie przy ul. Pułaskiego do sprzedaży oraz zorganizowanie i przeprowadzenie przetargów na zbycie nieruchomości...

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e963cf9-fc0b-4b7a-8132-ea81014f44af

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00111975

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00072893

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Na podstawie § 1 Rozpo. MPiT z dnia 29 sierpnia 2018 r. ustalone zostały obszary, na których poszczególni zarządzający obszarami będą wykonywać zadania określone w ustawie z dnia 10.05 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. Zgodnie z § 1 ust. 2 obszar obejmujący powiat myszkowski pozostaje we właściwości zarządzającego Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.Zgodnie z § 1 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2006 r. w sprawie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej zarządzającym strefą jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Katowicach. Zgodnie z wyżej wymienionymi przepisami, przetargi na zbycie nieruchomości położonych na terenie Polskiej Strefy Inwestycji może na podstawie umowy z Powiatem Myszkowskim przeprowadzić wyłącznie podmiot zarządzający strefą, którym jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Katowicach.
Postępowanie wszczęte na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.272.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 341997,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie w imieniu i na rzecz Powiatu Myszkowskiego przetargów na zbycie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Myszkowskiego objętych, na podstawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, Polską Strefą Inwestycji, powstałych z podziału nieruchomości położonej w gminie Myszków obręb Będusz ozn. jako działka nr 2/54 o powierzchni 25,3831 ha, dla której prowadzona jest księga wieczysta KW CZ1M/00052276/6.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

70100000-2 - Usługi w zakresie obsługi nieruchomości własnych

70123200-1 - Sprzedaż nieruchomości innych niż mieszkalne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9541300712

7.3.3) Ulica: ul. Wojewódzka 42

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-026

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 420656,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-02-03 do 2029-01-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Rozpoczęcie realizacji umowy nastąpi po zakończeniu przez Zlecającego zadania inwestycyjnego pn. Rozwój strefy przemysłowej Powiatu Myszkowskiego.
2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi