Zakup nowego oprogramowania wraz ze wdrożeniem oraz sprawowanie nadzoru autorskiego oraz serwisu nad użytkowanymi licencjami

Miasto Rydułtowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00112104
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00112104/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-16 10:08
Lokalizacja
Rydułtowy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62fb9806-be0a-4b89-a664-a52e1adacfbd
Identyfikator
6471017693
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaUsługi w zakresie rozbudowy oprogramowaniaUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi w zakresie wsparcia systemu

Wykonawcy

1 przyznane

REKORD SI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielsko-Biała, PL · lot 0
187 575 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00112104 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup nowego oprogramowania wraz ze wdrożeniem oraz sprawowanie nadzoru autorskiego oraz serwisu nad użytkowanymi licencjami

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rydułtowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ofiar Terroru 36

1.5.2.) Miejscowość: Rydułtowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-280

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324537411

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@rydultowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rydultowy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/proceeding/preview/1229899

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup nowego oprogramowania wraz ze wdrożeniem oraz sprawowanie nadzoru autorskiego oraz serwisu nad użytkowanymi licencjami

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62fb9806-be0a-4b89-a664-a52e1adacfbd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112104

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00036801/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Usługa asysty technicznej dla oprogramowania RATUSZ w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00575620

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zam.może zostać zrealizowane wyłącznie przez określonego wykonawcę z powodu praw wyłącznych,w tym praw własności intelekt. Zintegrowane oprogramowanie o nazwie @RATUSZ jest oprogr.aplikac.,które bezpośrednio realizuje funkcje wsparcia skutecznego
zarządzania gminą.Swoim zasięgiem obejm.realizację działań w m.in. takich obszarach:podatki lokalne,opłaty lokalne,księgowość budżet.,zasoby ludzkie,prowadz. ewidencji,zarządzanie dokumentem,elektroniczne usługi publ.,kontrola i analiza realizacji zadań. Poszczególne moduły system.dedyk.są dla JST z uwzgl.ich jednostek organizac., przyczyniając się do
poprawy jakości i efektywności realizowan. proces.,a także oszczędn.i i standaryzacji podst.czynności.Oprogramowanie zostało wdrożone przez f. REKORD SI sp. z o.o.,przez wiele lat było rozwijane i rozbudowę o dodatk. funkcjonalności. Na podst. wielu umów uzyskał licencje na poszczeg. moduły i rozbud. syst. dla użytk.prac.w systemie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BP.271.000020.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 317332,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie migracji pakietu RATUSZ do wersji zapewniającej jednolite uwierzytelnianie użytkowników za pośrednictwem nowego systemu administracyjnego AdminXE we wszystkich aplikacjach pakietu, wraz z migracją baz danych z systemu Firebird do PostgreSQL celem rozbudowy obecnie używanego systemu RATUSZ o nowe funkcjonalności, poprzez
1) zakup, utrzymanie oraz wdrożenie licencji systemu eDokument EZD.JST wraz z usługą integracji modułu eDoręczenia,
2) wdrożenie integracji z Krajowym Systemem e- Faktur wraz z modułem repozytorium,
3) przeprowadzenie prac szkoleniowo – wdrożeniowych.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje również świadczenie usługi nadzoru autorskiego, serwisu oprogramowania oraz udzielenie asysty technicznej w roku 2026.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72230000-6 - Usługi w zakresie rozbudowy oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REKORD SI Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5 4 7 - 0 1 7 - 1 4 - 4 0

7.3.3) Ulica: Kasprowicza 5

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187575 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Z ww. Wykonawcą zostały zawarte 2 umowy:
jedna dnia 13.01.2026 na asystę techniczną z terminem do 31.12.2026 r. - i wynagrodzeniem w wysokości 171.216,00 zł
a druga na zakup jst EZD zgodnie z informacjami z sekcji VIII.
2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi