Srebrna Góra. Wiadukt srebrnogórski (1901 r.) Remont i rewaloryzacja Wiaduktu Srebrnogórskiego etap I. Balustrady

Gmina Stoszowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00112192
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00112192/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-16 10:30
Lokalizacja
Stoszowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17c92664-7aac-4017-9953-bf6179c84465
Identyfikator
8871635220
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wiaduktów kolejowychRoboty budowlane w zakresie renowacji mostówRoboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK DOLACIŃSKIWolibórz, PL · lot 0
289 872,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00112192 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Srebrna Góra. Wiadukt srebrnogórski (1901 r.)
Remont i rewaloryzacja Wiaduktu Srebrnogórskiego etap I. Balustrady

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stoszowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718455

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stoszowice 97

1.5.2.) Miejscowość: Stoszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-213

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@stoszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.stoszowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-17c92664-7aac-4017-9953-bf6179c84465

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Srebrna Góra. Wiadukt srebrnogórski (1901 r.)
Remont i rewaloryzacja Wiaduktu Srebrnogórskiego etap I. Balustrady

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17c92664-7aac-4017-9953-bf6179c84465

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112192

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019323/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Srebrna Góra. Wiadukt srebrnogórski (1901 r.) Remont i rewaloryzacja Wiaduktu Srebrnogórskiego etap I. Zamówienie w podziale na dwie części

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00448443

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RR.271.15.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 235668,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Srebrna Góra. Wiadukt srebrnogórski (1901 r.) Remont i rewaloryzacja Wiaduktu Srebrnogórskiego etap I. Balustrady.
Zadanie ma na celu rozpoczęcie wieloetapowego procesu przywrócenia pierwotnej funkcji wiaduktu srebrnogórskiego jako elementu komunikacyjnego kolei sowiogórskiej poprzez wykonanie balustrad (2 x 89 m) na koronie wiaduktu ze szpałdowaniem ubytków w miejscach montażu. Elementy stalowe balustrady zabezpieczyć w klasie korozyjności C3 wysokiej. Segmenty balustrady kotwione (kotwy wklejane M16) do betonowo/ceglanego krawężnika wiaduktu. Prace należy poprzedzić oczyszczeniem korony wiadukty z roślinności - zieleni inwazyjnej – krzewów, traw i chwastów.
Zadanie dofinansowane ze z budżetu województwa dolnośląskiego w roku 2025 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach 2025.
Zadanie dotyczy obiektu wpisanego do rejestru zabytków podlega kontroli i odbiorowi zadania przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221122-3 - Roboty budowlane w zakresie wiaduktów kolejowych

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289872,81 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289872,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 289872,81 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARKOP Marek Dolaciński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8851571847

7.3.3) Ulica: Wolibórz

7.3.4) Miejscowość: Wolibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 57-431

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 289872,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30
2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane