Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów MOSiR Łódź, położonych przy ul. Rzgowskiej 247 i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00112503
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00112503/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-16 11:41
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b48400e7-df5d-465b-b907-f855c8031f0f
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

PGE DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
95 273,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00112503 z dnia 2026-02-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów MOSiR Łódź, położonych
przy ul. Rzgowskiej 247 i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów MOSiR Łódź, położonych
przy ul. Rzgowskiej 247 i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b48400e7-df5d-465b-b907-f855c8031f0f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112503

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku na małą ilość znaków Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki znajduje się w informacjach dodatkowych niniejszego ogłoszenia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-II.271.179.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów MOSiR Łódź, położonych przy ul. Rzgowskiej 247 i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji znajdują się w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji, tj. Opisie przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 5 do Zaproszenia do negocjacji (Postanowienia dotyczące zasad realizacji umowy i fakturowania)

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE Dystrybucja S.A. oddział Łódź

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9462593855

7.3.3) Ulica: Garbarska 21A

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-340

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95273,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2030-01-01

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa obejmuje usługę dystrybucji energii elektrycznej do niżej wymienionych lokalizacji tj.:
ul. Rzgowska 247 - 1 licznik
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 58 - 1 licznik
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58 - 2 liczniki

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Termin realizacji przedmiotu umowy: od dnia podpisania umowy lecz nie wcześniej niż od 01.01.2026 r. na czas nieoznaczony

Wartość umowy: kwota 95 273,66 zł brutto jest to szacunkowa kwota przewidziana na wydatkowanie zamówienia w 2026 r.

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:

Art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1a ustawy Pzp (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) – usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Powierzenie realizacji przedmiotowego zamówienia innemu Wykonawcy nie jest możliwe, gdyż jedynym podmiotem którego przedmiot działalności obejmuje usługę dystrybucji energii elektrycznej, na terenie objętym przedmiotem zamówienia i posiadającym sieć dostarczającą energię elektryczną do obiektów Zamawiającego jest PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź ul. Tuwima 58, 90-021 Łódź. Mając na uwadze powyższe spełniona jest przesłanka do udzielenia zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, ponieważ usługę dystrybucji energii elektrycznej na terenie działania Zamawiającego mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze i nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
2026-02-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi