Dostawa licencji wraz z wykonaniem i uruchomieniem integracji systemów HIS (Optimed NXT), RIS/PACS (Alteris) obejmujące pełny elektroniczny obieg zlecenia, obrazów i wyników badań oraz (...).

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00114368
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00114368/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-17 10:03
Lokalizacja
Dziekanów Leśny, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1aa8ea30-bd63-4a28-b548-e9e6910c369d
Identyfikator
1181349898
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi doradcze w zakresie integracji oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

MEDNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKATOWICE, PL · lot 0
29 028 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00114368 z dnia 2026-02-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa licencji wraz z wykonaniem i uruchomieniem integracji systemów HIS (Optimed NXT), RIS/PACS (Alteris) obejmujące pełny elektroniczny obieg zlecenia, obrazów i wyników badań oraz (...).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291210

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marii Konopnickiej 65

1.5.2.) Miejscowość: Dziekanów Leśny

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@szpitaldziekanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpitaldziekanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitaldziekanow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa licencji wraz z wykonaniem i uruchomieniem integracji systemów HIS (Optimed NXT), RIS/PACS (Alteris) obejmujące pełny elektroniczny obieg zlecenia, obrazów i wyników badań oraz (...).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1aa8ea30-bd63-4a28-b548-e9e6910c369d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00114368

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z realizacją w/w projektu niezbędna jest integracja systemów informatycznych będących w użytkowaniu szpitala (HIS i RIS/PACS).Zgodnie z oświadczeniem z dnia7stycznia2026roku Comarch HIS Sp.zo.o.,ul. PROF. MICHAŁA ŻYCZKOWSKIEGO,nr27,31-864 Kraków, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS:0001164024 oświadcza,że w wyniku wydzielenia ZCP jest wyłącznym producentem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oprogramowania Optimed NXT(dawniej Comarch Optimed NXT)oraz przysługują jej całościowe, wyłączne prawa majątkowe do systemu Optimed NXT.Tym samym jest ona spółką, której przysługują prawa rozporządzania systemem oraz realizowania zadań związanych z aktualizacją, integracją, rozbudową i asystą techniczną oprogramowania Optimed NXT.W związku z powyższym zaistniała przesłanka określona w art.305pkt 1 w zw. z art.214 ust.1 pkt 1 lit.a ustawy Pzp (...).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ/3/2026/WR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa licencji wraz z wykonaniem i uruchomieniem integracji systemów HIS (Optimed NXT), RIS/PACS (Alteris) obejmujące pełny elektroniczny obieg zlecenia, obrazów i wyników badań oraz utworzenie nowej pracowni rezonansu magnetycznego (MRI) w systemie HIS (Optimed NXT) w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Realizowanego w ramach zadania: pn. „Adaptacja pomieszczeń na parterze pawilonów E,F,G,H na potrzeby utworzenia pracowni rezonansu magnetycznego i gabinetów diagnostycznych z dostawą i montażem wyposażenia w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym”, zgodnie z umową dotacyjną nr W/UMWMUU/UM/NW/2427/2025 z dnia 21 maja 2025 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72227000-2 - Usługi doradcze w zakresie integracji oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMARCH HIS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 541279026

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 29028,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

2026-02-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy